Instytut Emerytalny: PPK to recepta na przyszłe problemy demograficzne

0

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowość, która w najbliższych miesiącach planowana jest do wdrożenia. Będzie dodatkową możliwością długoterminowego oszczędzania na emeryturę. PPK mają być obligatoryjnymi umowami o wnoszenie składek do funduszy inwestycyjnych – zakładane u większości pracodawców, którzy będą musieli zapisać swoich pracowników i inne osoby zatrudnione. Do wnoszenia składek będzie zachęcało państwo oferując dopłaty.

PPK to kilkanaście lub kilkadziesiąt lat oszczędzania po to, by w wieku 60 lat wycofać te środki i mieć dodatkowe źródło pieniędzy poza emeryturą – powiedział agencji eNewsroom.pl dr Marcin Wojewódka, radca prawny, wiceprezes Instytutu Emerytalnego – Z perspektywy długoterminowej PPK to konieczność – ze względu na przyszłe procesy demograficzne, które będą zachodzić w naszym kraju. Ma to pomóc w oszczędzaniu z myślą o przyszłości – czego dzisiaj nie robimy – wskazał Wojewódka.

Czytaj również:  Sektor wydobywczy traci na wartości. Mimo to otwarte fundusze emerytalne inwestują w akcje spółek z tej branży