Jak zwiększyć swoją wydajność na home office?

Jak zwiększyć swoją wydajność na home office?

Praca w domowym biurze ma wiele zalet. Czasochłonne i stresujące podróże zostają wyeliminowane, pozostawiając więcej czasu na pracę i wypoczynek. Miejsce pracy i środowisko pracy można dowolnie projektować, godziny pracy są elastyczne, nie obowiązuje dress code, szef ani denerwujący koledzy nie zakłócają pracy. Pracując w domu łatwo jednak popaść w rutynę i cierpi na tym produktywność. Jak zatem nie popaść w rutynę i zwiększyć swoją produktywność podczas home office?

Sześć kroków do zwiększenia efektywności pracy

Ustal regularne godziny pracy

Pracując w trybie home office, ważne jest ustalenie podstawowego czasu pracy, który powinni znać i szanować koledzy, klienci i członkowie rodziny. Ważne jest również ścisłe oddzielenie życia prywatnego od zawodowego.

Stwórz środowisko pracy

Zorganizuj sobie pokój lub chociaż jego fragment, gdzie ustawisz stół lub biurko, wygodne krzesło i sprzęt potrzebny do pracy. Zwróć także uwagę na zachowanie ergonomii w miejscu pracy i zapewnienie dobrych warunków oświetleniowych.

Stwórz plan dnia

Czas ma ogromne znaczenie. Określaj swoje zadania na co dzień, oddzielaj ważne od mniej ważnych i najpierw wykonuj mniej przyjemne zadania. Odłóż przyjemną pracę na czas, kiedy krzywa wydajności spada. Produktywność w domowym biurze wzrasta, jeśli postępujesz w uporządkowany sposób, ustalasz priorytety i codzienne cele.

Rób sobie przerwy

Uwzględnij w swojej codziennej pracy regularne przerwy, które najlepiej spędzać na świeżym powietrzu, bez względu na porę roku. Podczas przerwy możesz udać się na spacer lub pobiegać. Decydując się na aktywne spędzanie czasu, zainwestuj w wygodne buty. Sportową odzież możesz kupić w okazyjnych cenach, taką możliwość daje nike kod rabatowy. Długość przerwy powinna być zawsze taka sama.

Zawsze jedz o określonych porach i tylko lekkie potrawy

Nawet jeśli w domu jest więcej możliwości przygotowania obfitego lunchu, lepiej zrezygnuj z przejadania się. Regularne jedzenie jest ważne, ale unikaj pokarmów, które łatwo cię męczą. Nie zapomnij również o regularnym nawadnianiu się.

Utrzymuj czynniki zakłócające na niskim poziomie

Jednym z największych wyzwań w domowym biurze jest rozproszenie uwagi. Pomaga w tym, przynajmniej tymczasowa blokada mediów społecznościowych. Należy również wyraźnie uzgodnić z rodziną, kiedy chcesz pracować i potrzebujesz spokoju. Jeśli w tym samym czasie odbywa się też nauka w domu, a młodzież potrzebuje wsparcia w nauce, jest to oczywiście trudne.