Jakie akcesoria warto dokupić do MacBooka?

MacBook laptop

Szukasz sposobu, aby zwiększyć produktywność w trakcie korzystania z MacBooka? A może chcesz go przekształcić w serce zaawansowanego stanowiska komputerowego? W tych i wielu innych przypadkach, z pomocą przychodzą akcesoria do MacBooka, które nie tylko podniosą efektywność Twojej pracy, ale również znacząco zwiększą komfort użytkowania. Zobacz, w które akcesoria warto zainwestować, aby bezproblemowo współpracowały z laptopem Apple.

Akcesoria do MacBooka – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zanim zdecydujesz się na zakup akcesoriów do MacBooka, zwróć uwagę na kilka kluczowych elementów, dzięki którym wybierzesz produkt kompatybilny z laptopami Apple. Oto najważniejsze cechy, którymi powinny charakteryzować się dodatki do Maców:

 •       Złącze USB-C – laptopy Apple, w zależności od modelu, posiadają dwa lub trzy złącza Thunderbolt 3, które oferują nie tylko szybki transfer danych sięgający 40 Gb/s, ale również obsługują protokół DisplayPort do wyświetlania obrazu na monitorach zewnętrznych. Przy wyborze akcesoriów upewnij się, że są one kompatybilne z tym interfejsem i gwarantują odpowiednią prędkość transferu danych;
 •       Obsługa standardu Bluetooth – nowe modele MacBooków obsługują standard Bluetooth 5.3, co oznacza stabilne połączenie i efektywne zarządzanie energią. Wybierając akcesoria bezprzewodowe, zwróć uwagę, aby wspierały one najnowszą wersję Bluetooth (zalecane 5.X), co zapewni optymalną współpracę z Twoim MacBookiem;
 •       Marka godna zaufania – najlepiej wybierać akcesoria od znanych i sprawdzonych marek, które specjalizują się w produkcji akcesoriów do komputerów. Produkty takich firm posiadają niezbędne certyfikaty i zapewniają płynną współpracę z komputerami Apple.

Szukając akcesoriów dedykowanych MacBookom, sprawdź sklep Lantre, autoryzowanego sprzedawcę Apple. Odwiedź https://lantre.pl/komputery-apple-mac/akcesoria-mac.html, aby odkryć szeroki wybór produktów, które spełnią Twoje oczekiwania i są w pełni zgodne z MacBookami.

Niezbędne akcesoria do MacBooka

Kable i adaptery

Nowoczesne MacBooki posiadają złącza Thunderbolt, które wymagają zastosowania odpowiednich kabli i adapterów przy podłączaniu zewnętrznych urządzeń.

Kabel do MacBooka powinien posiadać złącze USB-C o odpowiedniej przepustowości, dopasowanej do podłączanego urządzenia. Przykładowo, jeśli będziesz chciał podłączyć monitor lub telewizor o rozdzielczości 4K, użyj przewodu USB 3.1 Gen. 2 o prędkości 10 Gb/s, natomiast w przypadku np. drukarki, wystarczy model obsługujący standard USB 2.

Jeśli chodzi o przejściówkę, to zwróć uwagę, aby posiadała złącze, którego potrzebujesz, np. USB-A, HDMI, czy Ethernet. Ważne jest również, aby posiadała port USB-C do podłączenia z laptopem Apple. Ciekawym rozwiązaniem są wieloportowe huby USB-C, które pozwalają na podłączenie kilku urządzeń jednocześnie.

Kable i przejściówki w pełni kompatybilne z MacBookiem znajdziesz w sklepie Lantre pod adresem: https://lantre.pl/komputery-apple-mac/akcesoria-mac/kable-i-adaptery-mac-81.html

Precyzyjne myszki

Jeśli często korzystasz z MacBooka przy biurku, rozważ zakup zewnętrznej myszki, która zwiększy komfort korzystania. Apple Magic Mouse to model w pełni kompatybilny z urządzeniami Apple, który oferuje nie tylko estetyczny, minimalistyczny design, ale również wysoką funkcjonalność. Istotną cechą Magic Mouse jest jej dotykowa powierzchnia obsługująca gesty w systemie macOS, co zwiększa efektywność pracy.

Wygodne klawiatury

Przy zakupie zewnętrznej klawiatury do MacBooka, zwróć uwagę, aby była wyposażona w klawisze charakterystyczne dla systemu macOS, takie jak Command (cmd) czy Option. Naturalnym wyborem, który gwarantuje pełną integrację z laptopami Mac oraz oferuje identyczny układ klawiszy, jest Apple Magic Keyboard. Klawiatura od Apple dostępna jest w dwóch wariantach: kompaktowym (identycznym jak w MacBooku) oraz pełnowymiarowym z dodatkowym polem numerycznym. Co istotne, wybrane modele klawiatury Apple posiadają przycisk Touch ID, który umożliwia szybką weryfikację tożsamości – funkcja ta jest szczególnie przydatna, gdy korzystasz z MacBooka podłączonego do zewnętrznego monitora przy zamkniętej klapie komputera.

Gładziki z obsługą gestów

Gładzik w laptopach Apple jest uznawany za jeden z najlepszych na rynku, głównie dzięki dużej powierzchni dotykowej, wysokiej precyzji oraz zaawansowanemu wsparciu dla gestów systemu macOS. Jeśli chcesz korzystać z MacBooka w trybie stacjonarnym, możesz wybrać również zewnętrzną wersję gładzika, Apple Magic Trackpad, który podobnie jak pozostałe akcesoria, dostępny jest w dwóch kolorach: klasycznym białym i eleganckim czarnym.

Monitory do Apple

Jeśli chcesz uzyskać obraz na monitorze zewnętrznym o podobnej jakości, jak w przypadku ekranu MacBooka, zdecyduj się na zakup Apple Studio Display. Ten 27-calowy model dysponuje panelem IPS o rozdzielczości 5K (5120 na 2880 pikseli), wyświetla miliard kolorów, obsługuje szeroką gamę barw P3 oraz wspiera technologię True Tone. Tym samym, zapewnia jakość obrazu dorównującą tej dostępnej w MacBookach Pro i Air. Co istotne, monitor Apple jest wyposażony w port Thunderbolt 3, który umożliwia nie tylko transmisję obrazu, ale i ładowanie MacBooka za pomocą jednego kabla. Ponadto, monitor dysponuje trzema portami USB-C, które pozwalają na podłączenie urządzeń peryferyjnych i wymianę danych z prędkością do 10 Gb/s.

Oto co jeszcze wyróżnia Apple Studio Display:

 •       Kamera 12 MP o przysłonie f/2,4, idealna do prowadzenia wideorozmów,
 •       System sześciu głośników hi-fi, zapewniający wysoką jakość dźwięku,
 •       Układ trzech mikrofonów klasy studyjnej,
 •       Możliwość wyboru wersji ze szkłem nanostrukturalnym przypominającym matowy panel.

Poza monitorem Apple Studio Display, zwróć również uwagę na wyświetlacze marki Eizo. Są one dostępne w różnych rozmiarach i przedziałach cenowych, oferując jakość obrazu, która sprosta oczekiwaniom profesjonalnych grafików i fotografów.

Jeśli chcesz porównać wspomniane modele, zobacz dedykowane monitory do Apple w Lantre i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Ładowarki i zasilacze

W zależności od modelu, MacBooka można naładować za pomocą portu Thunderbolt lub złącza MagSafe 3. To właśnie takich akcesoriów powinieneś szukać, aby uzupełnić energię w laptopie Apple. Poza złączem, zwróć również uwagę na moc ładowarki:

 •       Do MacBooka Air M1 wybierz zasilacz o mocy 30 W,
 •       Do MacBooka Air M2 13 i 15 wybierz zasilacz o mocy 35 W,
 •       Do MacBooka Pro 14 M3/M3 Pro/M3 Max wybierz zasilacz o mocy 96 W (aby skorzystać z szybkiego ładowania),
 •       Do MacBooka Pro 16 M3 Pro/M3 Max wybierz zasilacz o mocy 140 W (aby skorzystać z szybkiego ładowania).

Akcesoria, które odkryją pełny potencjał MacBooka

Właściwy wybór akcesoriów do MacBooka może znacząco zwiększyć produktywność i podnieść komfort pracy przy laptopie. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić myszkę, klawiaturę, gładzik, kable czy zewnętrzne monitory, zwróć uwagę, aby wybrać te akcesoria, które są kompatybilne z Twoim MacBookiem.