Jakie są zalety kantoru internetowego?

forex waluty

Kantory internetowe zdobywają coraz większą popularność nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również firm. Jeszcze do niedawna, aby móc wymienić walutę trzeba było najpierw ją wypłacić, a następnie udać się do kantoru stacjonarnego, co w pewnych sytuacjach było uciążliwe. Obecnie, dzięki bankowości elektronicznej, możemy dokonać szybkiej wymiany waluty bez wychodzenia z domu. Jakie są zalety kantoru internetowego? Podpowiadamy.

Jak działają kantory internetowe?

Kantory internetowe funkcjonują w podobny sposób jak te stacjonarne. W takim przypadku jednak nie musimy udawać się osobiście do placówki kantoru, ponieważ wszelkie formalności, a także sama wymiana realizowana jest przez internet. Jeżeli chcemy wymienić walutę online, wówczas musimy najpierw założyć konto w kantorze internetowym. Aby je utworzyć będziemy musieli podać kilka danych osobowych, a także numery rachunków złotówkowego i walutowego. W przypadku kiedy decydujemy się na wymianę środków w zaufanym kantorze online, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo naszych danych. Są one jednak wymagane ze względu na ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Po założeniu konta należy wpłacić na nie odpowiednią sumę pieniędzy i zatwierdzić cenę waluty.

Kantory internetowe obsługują klientów indywidualnych i firmy

Dużą zaletą kantorów internetowych jest fakt, iż obsługują one zarówno klientów indywidualnych oraz podmioty rynku walutowego, które poszukują najkorzystniejszych kursów wymiany walut i błyskawicznych rozliczeń, ale także klientów biznesowych. Kantor dla firm, który działa online to doskonała opcja dla eksporterów, importerów i klientów firmowych, którzy są zainteresowani konkurencyjnymi kursami walutowymi, a także dla przedsiębiorstw realizujących płatności zagraniczne.

Kantory internetowe działają 24/7

Ze względu na szereg zalet kantorów internetowych, są one obecnie bardzo popularne nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Zaletą kantorów online jest fakt, iż funkcjonują one bez przerwy, a więc 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możemy dokonać wymiany waluty o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu i dojazdu do placówki stacjonarnej, a także wypłaty gotówki w bankomacie.

Wygoda realizowania transakcji przez kantory online jest jednym z aspektów, dla których z usług takich firm decydują się korzystać nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także klienci indywidualni. Co więcej, pieniądze na konto klienta trafiają błyskawicznie, ponieważ zazwyczaj kantory online współpracują z polskimi bankami, co maksymalnie skraca czas transakcji.

Korzystne kursy wymiany walut w kantorach internetowych

Ze względu na to, że koszt obsługi kantoru internetowego często jest niższy niż stacjonarnego, właściciele takich miejsc mogą pozwolić sobie na niższe marże. W związku z tym nierzadko kantory online mają korzystniejsze ceny wymiany walut niż placówki stacjonarne. Dodatkowo wyróżniają się szerszą dostępnością walut, dzięki czemu można w nich kupić również mniej popularne waluty, praktycznie z całego świata.