Kraje niemieckojęzyczne – gdzie wybrać się na wycieczkę?

austria

austriaUrlop to idealny czas, aby po długim okresie ciężkiej pracy, nasz umysł i ciało mogło w końcu odpocząć i porządnie się zrelaksować. Dla jednych wspaniałym rozwiązaniem okaże się błogie wylegiwanie na łóżku, czytanie ciekawych książek czy oglądanie premierowych filmów, jednak znajdą się również tacy, którzy wolą spożytkować ten czas na odkrywanie świata i małe podróże będące nowymi doświadczeniami w ich życiu! To właśnie dla takich ludzi ciekawym rozwiązaniem może okazać się wycieczka do krajów niemieckojęzycznych.

Bariera językowa.

Zapewne wiele osób z ogromną chęcią wybrałoby się do tych czterech krajów, jednak z powodu utrudnionej komunikacji, wynikającej z obowiązującego na terenach tych państw języka niemieckiego, obawiają się, iż nie poradzą sobie z najprostszymi sprawami. Na szczęście w obecnych czasach nie jest to już tak ogromny problem, a na dodatek warto pamiętać, że w miastach typowo turystycznych ludzie często są bardzo życzliwi i pomocni nawet, gdy nie radzimy sobie z ich językiem. Oczywiście opcją jest również nauczenie się języka niemieckiego, chociaż w podstawowym stopniu, aby jakakolwiek komunikacja stała się możliwa. Z pomocą przychodzi wiele kursów językowych. Ciekawym rozwiązaniem jest Kurs Niemieckiego Online. Sprawia, że nauka staje się niezwykle prosta, a nowych słówek uczymy się właściwie bez wychodzenia z domu. Warto zwrócić również uwagę, iż taki kurs prowadzony jest przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, z którymi praca stanie się zapewne niezwykle przyjemna i bardzo efektywna. Jeżeli zależy nam na czasie taki wybór może okazać się najlepszym sposobem na naukę nowego języka.

Niemcy – kraj piwa i Mercedesów!

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wycieczek przez Polaków jest nasz zachodni sąsiad posiadający aż 80 milionów mieszkańców. Niemcy, bo to właśnie o tym państwie mowa, mają naprawdę ogromny wachlarz miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić w trakcie podróży przez ten kraj. Ogromna powierzchnia, jaką posiada nasz sąsiad sprawia, iż każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Osoby preferujące morskie klimaty mogą wybrać się w północną część, gdzie kąpiel w Bałtyku nie sprawi żadnych problemów, natomiast Ci, którzy wolą góry poczują się wspaniale w południowej części, gdzie znajdują się Alpy. Wybierając się na wycieczkę do Niemiec, warto oczywiście odwiedzić Berlin, który jest stolicą tego niesamowitego pod względem walorów turystycznych kraju. Znajdziemy w nim chociażby wyspę muzeów znajdującą się na rzece Sprewie i będącą na liście światowego dziedzictwa kulturowego, a także Bramę Brandenburską, która stała się symbolem wolności i pokoju po upadku Muru Berlińskiego. W trakcie wycieczki nie zapomnijmy również o Dreźnie, gdzie możemy ujrzeć najbardziej znaną i monumentalną świątynie w Europie, czyli Kościół Marii Panny. Ciekawym miastem do odwiedzenia okaże się także Frankfurt, który zaskakuje swoją infrastrukturą oraz wspaniałymi zabudowami.

Księstwo w górach, czyli Liechtenstein!

Liechtenstein to małe górskie państwo w Europie Zachodniej, które leży pomiędzy Austrią i Szwajcarią. Nie dajmy się jednak zwieść jego niepozornej wielkości, gdyż oferuje wiele atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia. Wybierając się do księstwa oczywistym kierunkiem powinna okazać się stolica tego państwa, w której znajdziemy wiele zabytków, jak np. Katedra św. Floryna, będąca centrum archidiecezji w Vaduz, czy zamek położony wysoko nad tym pięknym miastem. To właśnie on, choć wybudowany już w XVI wieku, do dziś jest siedzibą rodziny królewskiej. Niecodzienną atrakcja może być również wybranie się do Miniwelt, czyli parku krajobrazowego, gdzie znajdziemy miniatury znanych budowli.

Austria – pastwo Mozarta!

Kolejną propozycją kraju niemieckojęzycznego, który warto odwiedzić jest Austria. Kraj ten słynie z wielu stoków narciarskich, na których można poczuć niesamowity dreszcz adrenaliny, gdyż aż połowa jego powierzchni znajduje się w Alpach. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem zarówno zimą jak i latem dzięki wielu szlakom górskim do pokonania. Wybierając się do tego państwa obowiązkiem każdego zwiedzającego jest także udanie się do Wiednia – stolicy Austrii! To właśnie to miasto zostało wybrane, jako najlepsze miejsce pod względem jakości życia na całym świecie. Znajdziemy tam wiele atrakcji turystycznych, niezliczone muzea, teatry czy restauracje, które pozwolą nam na aktywne spędzanie czasu. Warto także zaznaczyć na naszej mapie podróży Salzburg. Jest on uważany za ważne centrum sportów zimowych, a jego stare miasto znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, dzięki ogromnym walorom historycznym.

Zegarki, banki i narty, czyli cudowna Szwajcaria!

Szwajcaria, podobnie jak jej poprzednik, jest państwem położonym w głównej mierze w Alpach, co sprawia, iż przez wielu odwiedzana jest właśnie dla stoków narciarskich i szlaków górskich. Ciekawą opcją może wydawać się chociażby wjechanie na najwyżej położone miejsce Europy, które osiągalne jest dzięki kolejce linowej. Jednak wybierając się do tego kraju warto odwiedzić również wiele innych miejsc jak np. Bahnhoffstrasse w Zurychu, która jest najbardziej prestiżową ulicą handlową w Szwajcarii oraz jedną z najelegantszych na świecie. Naszej uwadze nie powinien uciec także najstarszy most w Europie znajdujący się w Lucernie czy Biblioteka Opactwa św. Galla. Dodatkowym aspektem podróży przez Szwajcarię są oczywiście niesamowite widoki, którymi przez cały czas możemy napawać nasze oczy.