Na GPW zadebiutowały certyfikaty strukturyzowane ING Turbo na akcje CD Projektu

0
GPW (8)
  • 26 lipca tego roku do obrotu na warszawskiej giełdzie zostały wprowadzone certyfikaty strukturyzowane ING Turbo oparte o akcje spółki CD Projekt
  • Po raz pierwszy w historii w systemie UTP-W na GPW  notowanych jest łącznie ponad 1000 certyfikatów i obligacji strukturyzowanych

Debiutujące dziś w obrocie giełdowym certyfikaty ING Turbo, oparte o akcje spółki CD Projekt, pozwolą inwestorom wykorzystać zalety certyfikatów Turbo wynikające ze zmiany cen firmy specjalizującej się w branży gier wideo (wyprodukowała ona m.in. popularną na świecie trylogię gier o Wiedźminie). CD Projekt wchodzi w skład indeksu WIG20, a jego kapitalizacja sięga 20,2 mld PLN[1].

Na początku, do obrotu trafią dwa certyfikaty ING Turbo na akcje CD Projekt. Emitentem jest ING N.V., a cena jednego certyfikatu wyniesie między 5 a 6 PLN i będzie się kształtować w zależności od zmiany cen akcji CD Projektu. Tak niska cena wynika z konstrukcji certyfikatu – jeden certyfikat odpowiada inwestycji w 1/10 akcji CD Projekt. Certyfikaty będą notowane w systemie UTP-W.

Inwestujący w certyfikaty ING Turbo będą mieli dostęp do akcji już 14 polskich i zagranicznych spółek (w tym największych, światowych spółek technologicznych), zaś łącznie uzyskają dostęp do 34 instrumentów bazowych.

ING Turbo to produkty inwestycyjne, które pozwalają osiągać zyski zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen instrumentów bazowych. Instrumentami bazowymi dla ING Turbo są m.in. akcje największych polskich i międzynarodowych spółek, główne indeksy wybranych światowych giełd, surowce i pary walutowe. Certyfikaty ING Turbo umożliwiają wykorzystanie dźwigni finansowej, dzięki której zmiana cen produktów strukturyzowanych może być dużo większa niż zmiana ceny instrumentu bazowego. Certyfikaty ING Turbo po raz pierwszy zostały wyemitowane przez ING na rynku holenderskim w 2008 r. Produkt został również udostępniony inwestorom we Francji, Niemczech oraz Polsce. Jest to instrument przeznaczony dla aktywnych inwestorów oraz osób, które akceptują ponadprzeciętny poziom ryzyka inwestycyjnego.

Czytaj również:  Inflacja i stopy procentowe w Polsce. Glapiński uspokaja rynek

Oprócz certyfikatów na CD Projekt, dziś na GPW zadebiutowały także dwa certyfikaty Turbo na WIG20 oraz po jednym na Orange Polska i indeks DAX.

W ostatnich dniach, po raz pierwszy w historii, w obrocie na GPW liczba instrumentów notowanych w UTP-W przekroczyła 1000. Wskazuje to na rosnące zainteresowanie inwestorów i emitentów tym segmentem rynku.

Więcej informacji o certyfikatach i ich budowie na stronach  https://www.gpw.pl/produkty-strukturyzowane oraz www.ingturbo.pl/akademia.