Na walutach póki co widać jeszcze weekend. W dalszych dniach nieco ciekawiej

0

Złotówka na początek

W poniedziałkowy poranek nie widać specjalnych ruchów na krajowej walucie. Złotówka nieznacznie traci w stosunku do funta brytyjskiego, który o poranku wyceniany jest na 5,01 zł. W stosunku do pozostałych głównych walut nasza waluta pozostaje neutralna. Za dolara amerykańskiego zapłacimy 3,78 zł. Wspólna waluta kosztuje 4,30 zł, a frank szwajcarski 3,78 zł.

Bez istotnych danych

Dzisiejsza karta z kalendarza nie zawiera zbyt istotnych odczytów. Do najważniejszych z nich będą należały publikacje zs Strefy Euro. Poznamy wówczas wynik indeksu Sentix obrazujący nastawienie inwestorów. Dodatkowo opublikowana zostanie dynamika inflacji producenckiej.

Tydzień się rozkręci

Kolejne dni tygodnia zapowiadają się już znacznie ciekawiej. Już jutro poznamy szereg odczytów indeksów PMI dla usług. W środę z kolei poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej odnośnie stóp procentowych w Polsce. Pozostanie na niezmienionych poziomach, po ostatniej wypowiedzi prezesa NBP, nie jest już tak pewne jak przedtem. Czwartek upłynie nam pod znakiem Europejskiego Banku Centralnego. Jego członkowie również będą decydować o wysokości stóp procentowych. Z kolei w piątek opublikowane zostaną dane z rynku pracy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Mateusz Wielewicki – dealer walutowy w Internetowykantor.pl

Czytaj również:  Kurs franka najniżej od lutego