Nowy dyrektor zarządzający działu Beauty Care Henkel Polska

0

Tomáš Alföldi został mianowany dyrektorem zarządzającym działu Beauty Care Henkel Polska. Na nowym stanowisku, kierując całym biznesem kosmetycznym Henkla w Polsce, odpowiada za działania marketingowe i wyniki sprzedaży takich henklowskich marek kosmetycznych jak Schwarzkopf, Palette, Taft, Syoss, got2b, Schauma, Gliss Kur, Fa oraz Vademecum.

Tomáš Alföldi dyrektor zarządzający działem Beauty Care Henkel Polska
Tomáš Alföldi dyrektor zarządzający działem Beauty Care Henkel Polska

– Zadanie, jakie stawiam przed sobą jako dyrektorem zarządzającym działu Beauty Care, to dalsze umacnianie pozycji naszych marek i budowanie tym samym silnej pozycji Henkla na polskim rynku. To, na czym będę się koncentrował, to z pewnością wprowadzanie światowych innowacji produktowych na rynek polski w oparciu o nasze wcześniejsze doświadczenia oraz rozumienie potrzeb lokalnych klientów i konsumentów. Będzie mi także zależało na dalszym wzmacnianiu relacji z naszymi partnerami handlowymi oraz rozwoju umiejętności i profesjonalizmu polskiego zespołu pracowników. Bo innowacyjna oferta produktowa, doskonałe relacje biznesowe z partnerami oraz silny zespół pracowników – to trzy filary, na których będę chciał oprzeć sukces kosmetyków Henkla w Polsce mówi Tomáš Alföldi.

Tomáš Alföldi dołączył do międzynarodowego zespołu firmy Henkel na Słowacji w 2003 roku, gdzie w latach 2003-2005 obejmował kolejno stanowiska dyrektora sprzedaży działu Beauty Care (kosmetyków), dyrektora sprzedaży działu Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz dyrektora zarządzającego Beauty Care Henkel Slovensko. Po przerwie kontynuował swoją karierę w międzynarodowych strukturach firmy Henkel, pełniąc od 2009 roku funkcję dyrektora zarządzającego działu Beauty Care Henkel Hungary. Następnie był odpowiedzialny za sprzedaż w kanale nowoczesnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2012 roku objął stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego działu Beauty Care Henkel Vietnam.

Poza pracą w ramach struktur Henkla Tomáš Alföldi zdobywał także doświadczenia zawodowe w firmach Wrigley, Red Bull, SAB Miller i Coca-Cola.

Nowy dyrektor zarządzający działu Beauty Care Henkel Polska jest Słowakiem, ma 49 lat. Jest absolwentem Słowackiego Uniwersytetu Technicznego w Bratysławie na wydziale Mechatroniki. Jest żonaty i ma dwoje dzieci. Prywatnie interesuje się sportem – do jego ulubionych aktywności należą rafting i pływanie kanadyjką, jazda na motorze, nartach i snowboardzie, kolarstwo górskie, a także tenis ziemny i stołowy.

Czytaj również:  Jerzy Hołub nowym dyrektorem marketingu w polskim oddziale Mastercard