OZE – co to takiego i dlaczego powinieneś to wiedzieć?

oze fotowoltaika

Życie w zgodzie z ekologią przestaje być trendem — staje się koniecznością. Znajdujemy się bowiem w dobie wielu kryzysów, których źródło stanowi między innymi pandemia. Coraz częściej uświadamiamy sobie, że aby zapewnić spokojną przyszłość naszym rodzinom i biznesom, musimy dokonać zmian w funkcjonującym dotąd systemie energetycznym. W jego kontekście coraz cenniejsza będzie również samowystarczalność.

OZE — co to takiego?

Najwyższy czas, abyś lepiej poznał energię odnawialną. OZE co to takiego, jak je wykorzystać i w jakie instalacje zainwestować https://suncrew.pl/? O tym przeczytasz poniżej.

OZE to powszechne określenie odnawialnych źródeł energii. Ich nazwa bierze się stąd, że mają one zdolność odnawiania się w krótkim czasie. Podczas gdy zasoby surowców takich jak węgiel czy ropa naftowa kurczą się, z energii słonecznej możemy korzystać bez limitów. Tzw. paliwa kopalne nie tylko są skończone — ich spalanie emituje do atmosfery liczne zanieczyszczenia. Mają one wpływ nie tylko na ocieplenie klimatu, ale także na nasze życie i zdrowie. Mogą bowiem powodować wiele chorób.

OZE co to — jakie źródła odnawialne wyróżniamy?

Zadajesz sobie pytanie: OZE co to? Łatwiej będzie ci zrozumieć to zagadnienie, kiedy uświadomisz sobie, jakie źródła należą do surowców odnawialnych. Wyróżniamy wśród nich:

 • energię słoneczną,
 • energię wiatrową,
 • energię wodną,
 • energię geotermalną,
 • energię jądrową,
 • biopaliwa.

Jak widzisz, istnieje wiele alternatyw dla paliw kopalnych. Natomiast powodów, aby z nich skorzystać, jest jeszcze więcej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze spośród nich.

Zalety OZE

 1. Energia odnawialna pozwoli ci osiągnąć niezależność i samowystarczalność energetyczną. Inwestując w fotowoltaikę, możesz zainstalować na swoim terenie nie tylko panele słoneczne, ale także magazyn energii. System pozwoli ci odciąć się od nieustannego wzrostu jej cen.
 2. Odpowiadając na pytanie, co to jest OZE, nie sposób pominąć ich pozytywnego wpływu na środowisko naturalne. Dobrze wiemy, że w dzisiejszych czasach dbanie o jego dobrostan musi stanowić jeden z naszych priorytetów.
 3. OZE są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także dla naszego zdrowia.
 4. Wiele osób nie decyduje się na korzystanie z odnawialnych źródeł energii, ponieważ obawiają się wstępnych kosztów związanych z instalacją. Warto jednak wiedzieć, że w kolejnych latach zwrócą się one z nadwyżką. Aby się o tym przekonać, skorzystaj z kalkulatora fotowoltaicznego dostępnego na stronie internetowej suncrew.pl. 
 5. Jeśli obawiasz się kosztów, sprawdź możliwe do uzyskania dofinansowania, na przykład program Mój Prąd.

OZE — jak zacząć z nich korzystać?

Aby rozpocząć wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, skontaktuj się z firmą Sun Crew. Jej przedstawiciele zajmują się nie tylko instalacją urządzeń takich jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, ale także konsultacjami i działaniami serwisowymi. Dlatego możesz być pewien, że twoja inwestycja okaże się optymalna, a w przyszłości uzyskasz fachową pomoc. Możesz również liczyć na wsparcie w zakresie uzyskania dofinansowania.