Passus z ponad 7-krotnie większym zyskiem netto w III kw. 2021 r.

Tadeusz Dudek, prezes zarządu Passus
Tadeusz Dudek, prezes zarządu Passus

Passus S.A., notowany na NewConnect producent i integrator specjalistycznych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa oraz wydajności sieci i aplikacji, podsumowuje III kwartał 2021 r. W minionym okresie Grupa Passus S.A. wypracowała bardzo dobre wyniki finansowe. Przychody w trzecim kwartale wzrosły o 67 proc. rdr. do 10,4 mln zł, EBITDA zwiększyła się o 187 proc. rdr. wynosząc wartość 2,8 mln zł, z kolei zysk netto wzrósł przeszło 7-krotnie do 1,5 mln zł. Passus konsekwentnie realizuje strategię rozwoju własnych rozwiązań, Spółka aktywnie pracuje również nad dalszym umacnianiem pozycji sprzedażowej na rynkach Europy Zachodniej.

– Cieszymy się z wyników finansowych, jakie osiągnęliśmy w trzecim kwartale 2021 roku. Wielokrotnie podkreślamy, że z racji specyfiki naszej działalności oraz długoterminowych projektów, nasze rezultaty należy analizować w perspektywie dłuższej niż kwartalna. W tym przypadku, na przestrzeni ostatnich dziewięciu miesięcy oraz samego III kw., w naszej ocenie Spółka zanotowała świetne wyniki, obrazujące dynamiczne tempo rozwoju naszej działalności i skalowalność biznesu. Nie ukrywam, że bardzo cieszy nas sprzedaż produktów własnych, która istotnie przyczyniły się do osiągnięcia rekordowych wyników w historii firmy – mówi Tadeusz Dudek, Prezes Zarządu Passus.

W minionym okresie Passus konsekwentnie realizował plan ekspansji zagranicznej, przygotowując m.in. warsztaty techniczne dla inżynierów z Niemiec, Rumunii oraz Rosji, jak również podpisując nowe umowy z Partnerami. Równocześnie trwały prace nad rozwojem systemu Sycope służącego do monitorowania i analizy wydajności sieci, aplikacji oraz bezpieczeństwa IT. Innowacyjne podejście do zarządzania danymi i autorski system zapytań umożliwiający analizę danych zapisanych w architekturze not only SQL zapewnią niespotykaną w tej klasy systemach wydajność oraz elastyczność przy zachowaniu łatwości obsługi. Premiera nowej wersji systemu Sycope zaplanowana jest na przełomie 2021/2020 roku.

W okresie trzech pierwszych kwartałów br. osiągnęliśmy rekordowe wyniki, prowadząc równolegle dwa projekty o charakterze badawczo-rozwojowym: finansowany ze środków UE projekt „System czasu rzeczywistego do inteligentnej klasyfikacji treści internetowych w języku polskim na potrzeby ochrony rodzicielskiej, przeciwdziałania cyberslakingowi i ochrony sieci korporacyjnych”.  Rozwijaliśmy też nasz kluczowy produkt System Sycope. Wiele rozwiązań zaimplementowanych w wersji, której premiera zaplanowana jest na przełom roku  jest unikalnych na skalę światową. Wprost nie możemy się doczekać kiedy ocenią je zarówno specjaliści IT jak i osoby menadżerowie działów IT. Będzie to pierwsze znane mi rozwiązanie, które pozwoli analizować niemal dowolne, w tym także nietypowe dane pochodzące z ruchu sieciowego. Jak ważne w dzisiejszych czasach jest szybkie reagowanie na problemy ze środowiskiem IT oraz cyberzagrożeniami zdają sobie sprawę niemal wszyscy. Przed nami czwarty kwartał, który w naszej branży okresem wzmożonej sprzedaży i finalizacji projektów, nad którymi pracowaliśmy w ciągu minionych miesięcy. Liczę, że podobnie jak minione kwartały zakończy się dobrymi wynikami. – dodaje Tadeusz Dudek.

Grupę Kapitałową Passus S.A. tworzą spółki Passus (integrator rozwiązań APM/NPM, cyberbezpieczeństwo), Chaos Gears (integrator cloudowy), Sycope (rozwój produktów własnych) i WiseNet (cyberbezpieczeństwo zespoły wsparcia technicznego 24/7). Unikalne kompetencje poszczególnych spółek pozwalają dostarczać klientom sprofilowany produkt spełniający najwyższe standardy. Passus posiada liczne certyfikaty, które pozwalają realizować projekty dla służb mundurowych oraz strategicznych gałęzi przemysłu. Z usług grupy korzysta ponad to 300 największych polskich firm i instytucji, w tym ministerstwa, spółki paliwowe i energetyczne, banki i telekomy. Rozwiązania Passus pozwalają m.in. wcześnie wykryć i powiadomić o problemach związanych z wydajnością sieci i aplikacji oraz cyberzagrożeniach nie doprowadzając do eskalacji, której konsekwencją byłyby przestoje, zatory i tym samym koszty finansowe i niefinansowe.