Wyniki DO OK za III kwartał powyżej szacunków

Dmitrij Żatuchin, prezes DO OK
Dmitrij Żatuchin, prezes DO OK

DO OK SA, notowana na NewConnect firma specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych w III kwartale 2021 r. wypracowała 3,21 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 33 proc. r/r. Na wyniki spółki znaczny wpływ miały wypracowane umowy na rynkach północnych i pozyskanie nowych klientów. DO OK spodziewa się, że w IV kwartale skomercjalizuje kolejne projekty.

– Jesteśmy zadowoleni z wypracowanych wyników, które są wyższe niż zakładaliśmy w  szacunkach.  W III kwartale przeznaczyliśmy część pieniędzy na zwiększenie zatrudnienia i pozyskanie nowych partnerstw. We wrześniu rozpoczęliśmy komercjalizację rozpoczętych projektów, co przełożyło się na rekordowe wyniki w październiku. Widzimy, że inwestycje w lokalną sprzedaż i partnerstwa na rynkach norweskim, estońskim i duńskim była opłacalna. Generują one  55 proc. naszych przychodów przy porównywalnie wyższej o 13,6 proc. stawce za nasze usługi niż w innych rynkach – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes DO OK.

Spółka spodziewa się, że w nadchodzących kwartałach odnotuje zwrot z inwestycji na rynkach skandynawskich, a także zatrudni kolejne 20 osób. Spółka zanotowała, że inflacja wynagrodzeń spadła w III kwartale – wyniosła 6,4 proc. w porównaniu do 14,7 proc. w pierwszym półroczu br.

Liczę, że stabilna sytuacja finansowa spółki i nowe projekty pozwolą nam wypracować jeszcze lepsze przychody w kolejnym kwartale. Pozytywne dane dotyczące spadającej inflacji wynagrodzeń pozwalają nam zakładać, że ten obszar nie będzie obciążał wyników w IV kwartale. Równocześnie pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami dla Grupy DO OK, rozwijamy także współpracę z duńskim inkubatorem startupów – EdHub – dodaje Dmitrij Żatuchin.