Prowadzenie fanpage’a firmy na FB – jak to zrobić?

Prowadzenie fanpage'a firmy na FB

Facebook jest jednym z popularniejszych kanałów społecznościowych – możesz go wykorzystać do skutecznej komunikacji ze swoimi klientami. Dowiedz się jak założyć firmowy fanpage na FB i wykorzystać go, aby zwiększyć widoczność i budować wizerunek marki.

Dlaczego warto posiadać firmową stronę na Facebooku?

Dzięki biznesowej stronie na Facebooku możesz promować swoją markę, budować zaufanie, a także informować o nowościach w ofercie i generować sprzedaż. Kluczowe korzyści z prowadzenia fanpage’a na Facebooku to również wzrost rozpoznawalności i dotarcie do nowych grup odbiorców.

Firmowy fanpage na FB – czego potrzebujesz?

W prowadzeniu firmowego fanpage’a przyda Ci się niezawodny internet. Brak szybkiego transferu danych może wpłynąć negatywnie na wydajność firmy, co obniży satysfakcję klientów. Mobilny internet z dużą ilością GB jest kluczowy do zarządzania profilem firmy na FB z każdej lokalizacji – dzięki temu szybko odpowiesz na zapytania klientów w messengerze.

Szybki i bezpieczny internet (w tym z zasięgiem 5G) w abonamencie komórkowym znajdziesz w Orange. W każdym planie zyskasz 300 GB na pół roku z możliwością dodania 5 GB przy zakupie online. Sprawdź szczegóły oferty dla firm: https://www.orange.pl/male-srednie-firmy/abonament-dla-firm

 Jak stworzyć fanpage na Facebooku krok po kroku?

Nie wystarczy po prostu tworzyć losowych postów na Facebooku – najlepiej mieć jasną strategię content marketingową. Oto jak założyć fanpage na FB:

1.    Zdefiniuj cel prowadzenia fanpage’a

Zanim zaczniesz publikować treści na Facebooku, określ, jaki cel i strategię chcesz realizować np.:

 • zwiększenie świadomości marki;
 • przekierowanie ruchu na stronę internetową;
 • zbieranie opinii i recenzji.

2.    Stwórz atrakcyjny profil firmy

Firmowy fanpage na FB to wizytówka Twojej marki w social media. Dlatego warto zadbać o to, aby strona na Facebooku prezentowała się atrakcyjnie i profesjonalnie. Najważniejsze elementy to:

 • nazwa – zgodna z nazwą Twojej firmy i łatwa do zapamiętania;
 • zdjęcie profilowe – wyraźne i kojarzące się z Twoją marką, np. logo;
 • zdjęcie w tle – oddające klimat firmy, np. zdjęcie zespołu, biura, grafika w kolorach marki;
 • opis – krótki i zachęcający z podstawowymi informacjami o ofercie i wartościach.

3.    Twórz wartościowe i zróżnicowane treści

Treści, które publikujesz, są kluczowe dla budowania zasięgu i zaangażowanej społeczności. Oto najważniejsze zasady ich tworzenia:

 • dostarczaj wartość – twórz treści, które rozwiązują problemy, odpowiadają na pytania, dostarczają wiedzy i inspirują odbiorców.
 • dopasuj treści do grupy docelowej – zbadaj zainteresowania i zachowania swoich odbiorców. Następnie pisz treści ich językiem!
 • używaj różnych formatów – wykorzystuj różne typy contentu, np. tekst, zdjęcia, wideo, grafiki, quizy, ankiety, live, stories, aby zwiększyć atrakcyjność i zainteresowanie.
 • zachęcaj do interakcji – zadawaj pytania, proś o opinie, organizuj konkursy, inicjuj dyskusje i odpowiadaj na komentarze.
Stwórz harmonogram publikacji
Uwzględnij święta oraz dni specjalne, a także zaplanuj różnorodne serie postów. Dobrze, aby Twoja komunikacja nie skupiała się jedynie na promocji produktów i usług, ale również na pokazywaniu pracy „od kuchni”.

4.    Zajmij się promocją i optymalizacją

Chcesz dotrzeć do jak największej liczby odbiorców? Musisz nie tylko tworzyć, ale także promować i optymalizować swoje treści. Niektóre ze sposobów to:

 • płatne reklamy – wykorzystaj możliwości, jakie oferuje FB Ads, aby zwiększyć zasięg i konwersje, np. poprzez promowanie postów, tworzenie kampanii, targetowanie grup i testowanie wariantów reklam.
 • wykorzystuj organiczny ruch – możesz też zwiększyć swoją widoczność organicznie, czyli bez płatnych reklam, np. poprzez dodawanie hashtagów, tagowanie innych firm, osób i stron, udostępnianie treści na innych kanałach i grupach na Facebooku oraz współpracę z influencerami.

Zacznij skutecznie prowadzić stronę firmową na FB

Prowadzenie fanpage’a firmy na Facebooku wymaga czasu i zaangażowania. W śledzeniu wyników i wyciąganiu wniosków pomogą Ci wewnętrzne narzędzia analityczne – „Meta Business Suite” oraz Menedżer firmy w Meta.

Potrzebujesz internetu do prowadzenia fanpage’a na Facebooku? Orange oferuje rozwiązania skrojone na potrzeby biznesu. Z abonamentu komórkowego dla firm skorzystasz już za 0 zł przez pierwsze 6 miesięcy przy zamówieniu online!