Rekordowy rok Bouygues Immobilier w Polsce

Biuro Tłumaczeń OnlineBiuro Tłumaczeń Online
Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska
Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska

Ponad 1100 sprzedanych mieszkań, 14 inwestycji w toku i dynamiczny rozwój na nowych rynkach lokalnych. Jakie lokale cieszą się największą popularnością? Jakie są prognozy dewelopera dla polskiego rynku mieszkaniowego?

Dla Bouygues Immobilier Polska rok 2016 jest rekordowy. W Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu deweloper sprzedał łącznie ponad 1100 lokali. Jakie mieszkania cieszą się największym zainteresowaniem kupujących?

Niezmiennie lokale dwupokojowe o powierzchni ok. 43 mkw., z aneksem kuchennym.  Udział takich mieszkań w naszej sprzedaży sięgnął 42% – mówi Krzysztof Foder, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Warto tu dodać, że wśród kupujących znaczną część, ponad 22,%, stanowią klienci inwestycyjni.

Wynika to z faktu, że wynajem dwupokojowego mieszkania może zagwarantować bezpieczną, stabilną stopę zwrotu na poziomie 5%-6% netto – dodaje Krzysztof Foder.

Deweloper działa już w czterech największych miastach w Polsce

Bouygues Immobilier Polska realizuje obecnie 14 inwestycji, w tym 10 w Warszawie. Jakie są prognozy dewelopera dla rynku warszawskiego?

Od 2010 każdy kolejny rok przynosi wzrost sprzedaży. W tym roku wyniesie on 14%. Wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma. Według naszych prognoz, w 2017 roku średnia cena za 1 mkw. będzie oscylowała w przedziale 7900-8000 zł, czyli pozostanie na poziomie zbliżonym do obecnego – mówi Krzysztof Foder.

Na rynku warszawskim Bouygues Immobilier Polska jest jednym z największych graczy, zajmując trzecie miejsce pod względem sprzedaży. Teraz dynamicznie rozwija się również w innych polskich metropoliach. W tym roku zakończył swoją pierwszą inwestycję w stolicy Dolnego Śląska (Wyspiańskiego 11) i już rozpoczął dwie kolejne – Belleville i Villa Alouette. W 2016 roku rozpoczął również pierwszą realizację w Poznaniu, a także otworzył biuro operacyjne w Krakowie (komercjalizację pierwszej inwestycji w tym mieście rozpocznie prawdopodobnie w 2018 roku).

Systematycznie realizujemy strategię rozwoju firmy. Docelowo chcemy być obecni w 6-7 największych polskich metropoliach, zajmując na lokalnych rynkach pozycję podobną do tej, którą zdobyliśmy w Warszawie – podkreśla Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Jak będzie się rozwijał polski rynek mieszkaniowy?

Warunki makroekonomiczne, w tym niskie bezrobocie, rosnące zarobki i popyt ze strony inwestorów, sprzyjają dynamicznemu rozwojowi branży deweloperskiej w Polsce.

Na tysiąc mieszkańców przypadają w Polsce 363 mieszkania, podczas gdy średnia dla krajów Unii Europejskiej to 435 lokali. Te liczby pokazują skalę deficytu, a jednocześnie potencjał polskiego rynku – podkreśla Bruno Le Corre, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Bardzo wysoki popyt na rynku nieruchomości powoduje, że deweloperzy intensywnie nabywają nowe tereny pod inwestycje. Jakie może mieć to znaczenie dla przyszłości rynku?

W tej chwili toczy się zacięta rywalizacja o lokalizacje, więc podaż powinna nadal być dosyć wysoka, przynajmniej tak długo, jak utrzyma się zapotrzebowanie. Dodam przy tym, że koniunktura sprzyja procesowi konsolidacji polskiego rynku, który nadal jest dość mocno rozdrobniony – podsumowuje Bruno Le Corre.

Bouygues Immobilier jest jednym z największych deweloperów we Francji. Należy do potężnej do potężnej, o globalnym zasięgu Grupy Bouygues, z obrotami powyżej 32 mld euro (2015). W jej skład wchodzą m.in. Bouygues Construction, jedna z największych na świecie firm budowlanych oraz Colas, największy na świecie wykonawca infrastruktury transportowej.

W Polsce Bouygues Immobilier działa od 2001 roku. Do końca 2016 roku deweloper oddał do użytku 20 inwestycji, tj. łącznie ponad 4 tys. mieszkań.

Disclaimer: Informacje zawarte w niniejszej publikacji służą wyłącznie do celów informacyjnych. Nie stanowią one porady finansowej lub jakiejkolwiek innej porady, mają charakter ogólny i nie są skierowane dla konkretnego adresata. Przed skorzystaniem z informacji w jakichkolwiek celach należy zasięgnąć niezależnej porady.

Polecane

Wiadomości

Smartlink Partners dołącza do akcjonariatu DistrictORG Inc, globalnego CampusuAI

Fundusz Smartlink Partners inwestuje w holding DistrictORG Inc., założony...

Monika Sypczuk obejmuje stanowisko CEO w firmie BIDads

Monika Sypczuk, doświadczona ekspertka w obszarze zarządzania złożonymi procesami...

Piotr Ruszowski przechodzi z Mondial Assistance do zarządów TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie

Piotr Ruszowski, obecnie dyrektor generalny Mondial Assistance, zostanie powołany...

Agnieszka Krupa nowym dyrektorem zarządzającym Allianz Partners Polska

Agnieszka Krupa zastąpi Piotra Ruszowskiego na stanowisku dyrektora zarządzającego...

ORLEN: rekordowy rok sprzedaży małego LNG

W 2024 roku Grupa ORLEN dostarczyła do klientów blisko...

Paweł Sobkiewicz dołącza do Rady Nadzorczej Medinice SA

Medinice SA, notowana na GPW spółka MedTech, ma nowego członka...

KRAM Investment zapowiada rozpoczęcie budowy trzech parków handlowych w 2025 r.

KRAM Investment planuje dynamiczną ekspansję na rynku nieruchomości komercyjnych...

Mateusz Ozór nowym dyrektorem zakładu produkcyjnego Henkel w Raciborzu

Od stycznia 2025 roku zakład produkcyjny detergentów Henkel Polska...
Coś dla Ciebie

Wybrane kategorie