Rośnie wartość nieruchomości inwestycyjnych MLP Group

Radosław T. Krochta, Dyrektor Generalny, Wiceprezes MLP Group S.A.
Radosław T. Krochta, prezes zarządu MLP Group

MLP Group opublikowało skonsolidowane wyniki za I półrocze 2016 r. W tym okresie Grupa wypracowała 26,2 mln zł zysku netto. Wartość nieruchomości inwestycyjnych w ciągu pierwszego półrocza tego roku wzrosła o 5,5% do 892 mln zł.

MLP Group, deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych, na koniec czerwca br. osiągnął wzrost wartości nieruchomości inwestycyjnych do poziomu 892 mln zł. To o 5,5% więcej niż na koniec minionego roku. „Wartość wszystkich naszych parków logistycznych zwiększyła się w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. To oznacza, że realizowane przez nas projekty charakteryzują się bardzo dobrą lokalizacją i wysokim standardem, co jest doceniane przez niezależnych ekspertów. Ze względu na różne lokalizacje i cechy nieruchomości inwestycyjnych Grupy przyjęte przez rzeczoznawców yield rates dla poszczególnych naszych parków logistycznych znajdują się w przedziale 7,25%-8,50%” – podkreślił Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A. Jednocześnie wartość aktywów netto (NAV) na koniec czerwca br. wyniosła 632,9 mln zł i była na zbliżonym poziomie względem grudnia minionego roku.

W I półroczu 2016 roku Grupa wypracowała 26,2 mln zł zysku netto. Z kolei skonsolidowane przychody wyniosły 43,4 mln zł. W I półroczu 2016 r. Grupa prowadziła projekty inwestycyjne o łącznej powierzchni 61,6 tys. m2. Na koniec czerwca br. MLP Group wynajmowało łącznie 313,5 tys. m2 powierzchni komercyjnej. Łączna wielkość posiadanego przez MLP Group banku ziemi w Polsce to 93,9 hektarów.

„W II połowie tego roku zamierzamy znacznie zwiększyć naszą aktywność w zakresie komercjalizacji parków i w najbliższym okresie będziemy informować o kolejnych umowach, które w sposób znaczący powinny się przełożyć na zwiększenie wartości zarządzanych przez nas aktywów. Poza rozbudową posiadanych parków wystartujemy w okolicach Wrocławia oraz Gliwic. Powinniśmy również uruchomić projekt w Łodzi oraz kolejny na Górnym Śląsku w Czeladzi” – dodał Radosław T. Krochta.

Aktualnie w skład portfela nieruchomości MLP Group wchodzi pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Poznań, MLP Lublin oraz MLP Teresin. W przygotowaniu są kolejne inwestycje w okolicach Wrocławia oraz Gliwic. W planie jest również uruchomienie projektów w Łodzi oraz kolejnego na Górnym Śląsku. Docelowa powierzchnia magazynowa MLP Group sięga blisko 1 mln mkw.