Savills rozszerza działalność Operational Capital Markets na Polskę

Jacek Kałużny, Head of Operational Capital Markets, Savills w Polsce

Firma doradcza Savills z dniem 1 marca br. rozszerzyła działalność Operational Capital Markets (OCM) o Polskę, który będzie świadczyć usługi doradcze dla inwestorów, deweloperów i zarządców we wszystkich sektorach nieruchomości wymagających istotnego zaangażowania operacyjnego.

Dział OCM firmy Savills doradza klientom w sektorach mieszkań na wynajem, domów jednorodzinnych, co-living, domów studenckich, mieszkalnictwa senioralnego, opieki zdrowotnej, hoteli i samoobsługowych magazynów na terenie Wielkiej Brytanii i rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Dział OCM posiada mocną pozycję na rynkach międzynarodowych, gdzie w ciągu ostatnich trzech lat doradzał przy transakcjach o wartości ponad 20 miliardów funtów.

Na czele nowego działu w Polsce stanie Jacek Kałużny, awansując na stanowisko dyrektora i Head of Operational Capital Markets w Polsce. Jacek to ekspert z 15-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze doradztwa w zakresie transakcji nieruchomościowych, zarządzania inwestycjami, transakcji fuzji i przejęć oraz finansów przedsiębiorstw. W trakcie swojej dotychczasowej kariery uczestniczył w przygotowaniu i realizacji kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych w segmencie najmu instytucjonalnego (PRS) oraz dostępnego budownictwa (affordable housing).

„Segmenty prywatnych domów studenckich (PRSA), najmu instytucjonalnego (PRS), a z czasem również budownictwo senioralne, to wschodzące sektory na polskim rynku nieruchomości z ogromnym potencjałem wzrostu. Savills globalnie posiada bardzo silną sieć specjalistów i bogate doświadczenie w obsłudze tych klas aktywów. Również w Polsce z sukcesami doradzaliśmy naszym klientom w ich pierwszych transakcjach w tych sektorach” – powiedział Jacek Kałużny, Head of Operational Capital Markets, Savills w Polsce.

Rozwój Savills OCM w Polsce będzie oparty o sukcesy dotychczas działającego zespołu, który na rynku polskim w ostatnich latach doradzał w transakcjach kupna i sprzedaży projektów o wartości ponad 230 mln EUR (ponad 1 mld PLN).

Savills OCM działa na terenie Wielkiej Brytanii i EMEA, dostarczając klientom kombinację usług doradztwa nieruchomościowego i bankowości inwestycyjnej, przy współpracy z ekspertami z dziedziny doradztwa kapitałowego (finanse przedsiębiorstw,, strukturyzacja joint venture, pozyskiwanie kapitału, fuzje i przejęcia, doradztwo w zakresie finansowania dłużnego).

„Gratuluję Jackowi nowej roli i nie mogę się doczekać naszej współpracy nad dalszym  rozwojem platformy Operational Capital Markets w Polsce. Jego bogate doświadczenie będzie wspierać wzrost OCM, ponieważ sektory mieszkaniowe w Polsce nadal zyskują na znaczeniu. Oprócz naszej specjalizacji sektorowej i szerokiej oferty usług, wykorzystujemy sieć Savills obejmującą ponad 700 międzynarodowych biur, aby zapewnić naszym klientom wiedzę o lokalnym rynku, wiodącą inteligencję sektorową i globalny zasięg inwestorów” – powiedział Peter Allen, Head of Operational Capital Markets, UK & EMEA.