Sprawdź najważniejsze dane makroekonomiczne zaplanowane na…

sprawdz-pozycje-funduszy-lewarowanych-na-wti-oraz-usdcad.jpg

Po emocjonującym tygodniu przyszedł czas na odpoczynek. W nadchodzącym tygodniu kalendarzowym nie czaka na nas żadna publikacja stóp procentowych. Kalendarium makroekonomiczne zostanie otwarte przez opublikowanie europejskiej koniunktury w przemyśle, która zaplanowana jest na 27 marca na godzinę 10:00.

W środę poznamy niemiecki optymizm konsumentów oraz wzrost amerykańskiego PKB. Z kolei czwartek będzie najważniejszym dniem tygodnia w kalendarzu makroekonomicznym, bowiem poznamy amerykańskie dochody oraz wydatki osobiste. Gospodarka amerykańska w dużym stopniu oparta jest o konsumpcję, dlatego wzrost dochodów oraz wydatków jest bardzo ważną zmienną dla inwestora. Oprócz tego w ten sam dzień poznamy brytyjski wzrost gospodarczy oraz siłę niemieckiego rynku pracy. W ostatni dzień przyszłotygodniowej sesji czekają na nas tylko dwie ważniejsze publikację – brytyjski optymizm konsumentów oraz japońska stopa bezrobocia.

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Najistotniejsze dane makro dla Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Strefy Euro, Nowej Zelandii, Japonii, Wielkiej Brytanii

Źródło: Admiral Markets

Stany Zjednoczone – wydatki oraz dochody osobiste

Gospodarka Stanów Zjednoczonych w głównej mierze oparta jest na konsumpcji. Z tego względu wzrost dochodów osobistych jest niemalże jednoznaczny ze wzrostem wydatków osobistych i na odwrót. Idąc dalej, zwiększająca się konsumpcja prawdopodobnie wpłynie na ceny produktów, czyli na inflację. Zatem, wzrost dochodów oraz wydatków byłby na rękę amerykańskim władzom monetarnym.

dochody osobiste r/r

Źródło: Admiral Markets

Instrument do obserwacji

W przyszłym tygodniu na okładce jest para walutowa USDCAD, która znalazła się w ciekawym miejscu. Od maja do października 2017 roku na instrumencie finansował panował bardzo byczy sentyment, natomiast od tamtego czasu sporo się zmieniło. Pierwszą mocniejszą korektę zobaczyliśmy na początku października, trwała ponad dwa miesiące. Po dotarciu do mocnego wsparcia w okolicy 1.285 sprzedający po raz kolejny zaatakowali, notowania spadły po raz kolejny w okolicę październikowego dołka.

Aczkolwiek na tym się skończyło, nie udało im się pokonać ostatniego minima, została wyrysowana formacja podwójnego dna. W styczniu zaczął się prawdziwy rajd notowań w odwrotnym kierunku. Trend wzrostowy został potwierdzony po wybiciu szczytu wspomnianej korekty.

Notowania USDCAD, interwał tygodniowy

Notowania USDCAD, interwał tygodniowy

Źródło: Admiral Markets

Opór w postaci strefy 1.280-1.292 został z łatwością pokonany. Tygodniowa świeca z 11 marca wskazuje większe prawdopodobieństwo dalszych wzrostów, które mogą dotrzeć w okolicę kolejnego oporu 1.322-1.331.

Spoglądając na wskaźniki techniczne podążające za trendem na interwale tygodniowym oraz dziennym wszystkie pięć wskazują trend wzrostowy. Z kolei schodząc na interwał czterogodzinowym tylko dwa z nich wskazują na trend spadkowy, jest to EMA 14 oraz PSAR, czyli dwa najszybsze wskaźniki analizy technicznej.

Na chwile obecną możemy przeczekać korektę sugerowaną przez dwa wskaźniki analizy technicznej. Zmiana koloru na niebieski na interwale czterogodzinowym będzie jednoznaczne z zakończeniem korekty i powrotem do wzrostów.

Dział Analiz Admiral Markets