VC Speed Dating – szybkie randki startupowców z inwestorami

Jak pomóc sobie w biznesie i pozyskać klientów?

„Do zakochania jeden krok”. Według badań przeprowadzonych przez Stephanie Ortigue z Syracuse University proces zakochiwania się jest u ludzi rekordowo krótki. Aby wpaść w miłosne sidła potrzebujemy tylko 1/5 sekundy. Startupowcy randkujący z inwestorami w ramach VC Speed Dating będą mieli jednak aż 7 minut na zaprezentowanie swoich projektów przed 10 funduszami Venture Capital – i na rozkochanie w nich inwestorów. Dzięki wspieranej przez Microsoft inicjatywie „szybkich randek” młodych przedsiębiorców z funduszami VC, 20 wyselekcjonowanych w drodze rekrutacji startupów będzie mogło powalczyć o serca inwestorów podczas spotkań twarzą w twarz. Druga edycja VC Speed Dating startuje w Warszawie już dzisiaj, 10 listopada 2015.

„Przy organizacji VC Speed Dating duży nacisk kładziemy na staranną selekcję projektów, które zapraszamy na to wydarzenie. Głównym kryterium są dla nas wytyczne funduszy inwestycyjnych. Dzięki temu możemy zapewnić maksymalną skuteczność takich randek. Możemy już pochwalić się pierwszym sukcesem: we wrześniu została zamknięta pierwsza inwestycja w startup, zainicjowana właśnie „szybką randką”. Drogę do serca inwestorów znalazło Fuero Games” – mówi Maks Stempniewicz odpowiedzialny za startupy w polskim oddziale Microsoft.

Fuero Games to wiodące polskie studio gier mobilnych pozyskało kolejną rundę finansowania, w wysokości 2,5 miliona złotych. W spółkę zainwestowały fundusze Experior Venture Fund, który objął większość rundy oraz Hedgehog Fund (dotychczasowy inwestor). Fuero Games miało okazję zaprezentować się EVF właśnie w trakcie VC Speed Dating .

„Cały event podzielony jest na dwie części: speed dating dla sektora ICT oraz open networking połączony ze szkoleniami, otwartymi dla szerszego grona odbiorców. Liczymy, że spośród 20 starannie wyselekcjonowanych projektów startupowych, również w tym roku przynajmniej kilku z nim uda się zdobyć wsparcie funduszy VC” – dodaje Maks Stempniewicz z Microsoft.

Pierwsza edycja VC Speed Dating odbyła się 28 listopada 2014 roku i została zorganizowana we współpracy z firmą Microsoft. Spośród 120 zgłoszonych startupów wybrano 20, które spotkały się z 12 doświadczonymi przedstawicielami siedmiu różnych VC. To było pierwsze wydarzenie o tym formacie w Polsce i na pewno stanowiło prawdziwy sprawdzian zarówno dla młodych przedsiębiorców, jak i przedstawicieli VC.

„Z perspektywy funduszy venture capital, które przyglądają się każdego roku setkom projektów i wybierają jedynie kilka najlepszych, VC Speed Dating daje świetną możliwość, aby w ciągu zaledwie kilku godzin poznać kilkadziesiąt wyselekcjonowanych wcześniej startupów oraz ludzi którzy je tworzą” – mówi Piotr Wilkowiecki z EVF.