Zmiany w Zarządzie oraz Radzie Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

0

4 czerwca 2014 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. dokonało wyboru członków Rady Nadzorczej Spółki, a Rada Nadzorcza powołała Zarząd Spółki na nową kadencję.

W skład Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. obecnej kadencji powołano:
Stanisława Cieszkowskiego, Dyrektora ds. Produkcji na stanowisko Prezesa Zarządu, oraz
Radosława Bolkowskiego, Dyrektora ds. Handlowych,
Mariusza Solarza, Dyrektora ds. Prawnych,
Ireneusza Maksymiuka, obecnego Dyrektor ds. Finansowych organizacji Goodyear w Rosji.

„Obejmuję stanowisko Prezesa Zarządu firmy bardzo nowoczesnej, która posiada mocną pozycję rynkową i jest jednym z największych polskich eksporterów. To dla mnie duże wyróżnienie i jednocześnie wyzwanie, aby nie tylko utrzymać status quo, ale przede wszystkim zwiększać wartość Spółki i jej konkurencyjną pozycję. Ponadto, będąc związanym od wielu lat tak z samą firmą, jak i jej otoczeniem, szczególnie zależy mi, aby Spółka nadal była dobrym sąsiadem lokalnej społeczności w Dębicy, troszczącą się o jej rozwój” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

W skład Rady Nadzorczej obecnej kadencji wybrano:
Jacka Pryczka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółki,
Renatę Kowalską-Andres,
Dominikusa Golsonga,
Macieja Mataczyńskiego,
Karla Brocklehursta,
Łukasza Rędziniaka,
Janusza Rasia.

„Nowy Zarząd firmy jest bardzo silny. Będą ją reprezentowali fachowcy z dużym doświadczeniem, którzy swoją wiedzą i zaangażowaniem zapewniają jej mocną pozycję na rynku. Cieszę się, że jako Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki, będę mógł wspierać nowy Zarząd we wszystkich istotnych dla jej rozwoju sprawach” – powiedział Jacek Pryczek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. oraz Dyrektor Zarządzający Goodyear Europa Centralna.

Nowy Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., Stanisław Cieszkowski, Dyrektor ds. Produkcji Spółki, jest absolwentem Wydziału Chemii Politechniki Rzeszowskiej. Pracę w Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. rozpoczął w 1980 r. na stanowisku mistrza Zakładu Produkcji Mieszanek, awansując następnie na kolejne stanowiska: starszego mistrza, kierownika wydziału, Kierownika Zakładu Produkcji Mieszanek, Kierownika Zakładu Produkcji Opon Rolniczych, Szefa Produkcji i Dyrektora ds. Produkcji. W okresie od lutego 2006 roku do listopada 2007 roku był Dyrektorem ds. Produkcji Sava Tires w Słowenii, a od listopada 2007 roku do kwietnia 2009 roku – Dyrektorem ds. Produkcji fabryki Goodyeara w Uitenhage w Republice Południowej Afryki.

Czytaj również:  FOMC podniósł stopy procentowe