Gorąca jesień dla Bloober Team. Główny akcjonariusz motywuje Zarząd – opcje pracownicze pod warunkiem wejścia nowego inwestora na minimum 20%

Piotr Babieno, prezes Bloober Team (Fot. materiały prasowe)
Piotr Babieno, prezes Bloober Team (Fot. materiały prasowe)

Na wniosek Rockbridge, Bloober Team zwołuje NWZA, na którym zamierza zmodyfikować program opcji pracowniczych. Warunkiem realizacji programu motywacyjnego będzie wejście inwestora na minimum 20 proc. akcji w spółce.

Mamy bardzo gorący okres przed sobą. Z jednej strony Tokyo Games Show, na którym zamierzamy się pokazać, z drugiej wniosek głównego akcjonariusza o zmianę warunków programu motywacyjnego. Warunkiem jego zaistnienia ma być wejście nowego inwestora na minimum 20% akcji Bloober Team. Rozumiemy, że akcjonariusze chcą zmotywować i docenić Zarząd aby takiego istotnego inwestora dla Spółki pozyskał, co poprzez wzmocnienie struktury akcjonariatu przełoży się na zwiększenie wartości Spółki z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy. Atmosfera wokół naszej spółki w sensie pozytywnym robi się gorąca, bo widać że gracze i branża doceniają nasze osiągnięcia. Dodatkowo mocno powiększamy nasze struktury. Dzieje się więc niezwykle dużo – komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.

Program motywacyjny będzie realizowany poprzez skup akcji własnych lub emisję skierowaną wyłącznie do pracowników i współpracowników Bloober Team SA w ramach modyfikowanego programu ESOP.

Bez względu na to, czy akcje będą pochodziły z rynku, czy z nowej emisji, będą objęte 3 letnim lock-upem, tak żeby związać kluczowe osoby z firmą w długim horyzoncie. Oznacza to, że program ESOP z jednej strony nie niesie ryzyka podażowego dla dotychczasowych udziałowców, a z drugiej ograniczy istotnie dużą w naszej branży retencję pracowników, co jest kluczowe dla rozwoju spółki. Myślę, że rynki zaczynają już dostrzegać jak mocne fundamenty i jaką markę zbudowaliśmy przez te kilka ostatnich lat. Teraz stoimy przed drugim kluczowym punktem zwrotnym w naszej historii – podkreśla prezes.