Grupa Nokaut: wyniki finansowe po trzech kwartałach 2013

0

Grupa Nokaut narastająco po trzech kwartałach 2013 roku zanotowała przychody w wysokości 8,55 mln zł, o 18% wyższe rok do roku. Strata operacyjna narastająco wyniosła -477 tys. zł, a strata netto -64 tys. zł. Na osiągnięte wyniki wpłynął głównie wzrost kosztów pozyskiwania ruchu. Spółka kontynuuje działania restrukturyzacyjne zainicjowane na początku 2013 roku.

Zwiększenie przychodów było efektem podwyższenia jakości serwisu i jego skuteczniejszej monetyzacji (wzrost stawki aCPC), wzrostu uśrednionej liczby przejść jednego użytkownika serwisu Nokaut.pl do sklepu internetowego (aUCR) oraz zwiększenia liczby użytkowników (RU) odwiedzających serwis Nokaut.pl.

„Wzrost kosztów pozyskania ruchu wynika z kolejnych zmian w algorytmach Google, co systematycznie wpływa na obniżenie ruchu pochodzącego z SEO. Obecnie większość ruchu pochodzi ze źródeł płatnych i zakładamy, że trend ten będzie się utrzymywał. Dlatego Zarząd rozważa inwestycje w obszary nie narażone na ryzyko, które wystąpiło przy porównywarce cen” – powiedział Sławomir Topczewski, p.o. prezesa zarządu Grupy Nokaut.

W ramach kontynuacji programu restrukturyzacji spółka zmniejszyła zatrudnienie do 33 osób. Jednocześnie trwają prace nad optymalizacją serwisu ukierunkowane na zwiększenie rentowności.

Czytaj również:  Black Friday z każdym rokiem popularniejszy