Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours liczymy na osiągnięcie 800 mln zł przychodów w 2013

wakacje

Rainbow Tours dokonał podsumowania sprzedaży oferty z katalogów Lato 2013 oraz Egzotyka/Zima 2013/14. Wyniki cechuje wyraźna tendencja wzrostowa, zarówno w ilości klientów, jak i wysokości przychodów.

Dane jasno wskazują, że na sprzedaż ofert nie miały wpływu zarówno niepokoje polityczne np. w Egipcie czy Tunezji jak i ogólna sytuacja gospodarcza. Wg stanu sprzedaży na koniec lipca, ofertę Lato 2013 zakupiło prawie 141 tys. osób, co w porównaniu z rokiem ubiegłym, w którym w analogicznym okresie było 113 tys. rezerwacji, stanowi wzrost o 25 procent. Touroperator może się również pochwalić prawie 32 procentowym wzrostem przychodów, które dla sprzedanych do końca lipca pasażerów wynoszą 382 mln złotych. Najbardziej popularne kierunki wczasowe, to między innymi: Zakynthos, Kreta, Rodos, Kos, Sharm el Sheikh, Turcja, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Costa Brava oraz Fuerteventura. Z kierunków objazdowych, to między innymi: Turcja, Maroko, Chorwacja, Grecja, Włochy oraz Hiszpania.

– W tym roku liczymy na osiągnięcie przychodów całej grupy Rainbow Tours na poziomie 800 mln złotych oraz na znaczny wzrost rentowności m.in. dzięki wzrostowi średniej ceny na osobę o ok. 7 %- mówi Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours. Cieszy nas również znaczny wzrost zainteresowania ofertą egzotyczną, zwłaszcza realizowaną Dreamlinerem, o czym świadczy wypełnienie miejsc na niektóre kierunki już na poziomie powyżej 45 procent- dodaje Baszczyński.

Biorąc pod uwagę ofertę egzotyczną, Rainbow Tours również odnotowuje zwiększenie zainteresowania. Od momentu startu sprzedaży w maju do chwili obecnej z tej propozycji skorzystało już ponad 10 tys. osób, co w porównaniu z rokiem ubiegłym stanowi wzrost o 85 procent. Przychody wzrosły aż o 93 procent, osiągając wynik 69 mln złotych. Wielkim sukcesem okazują się być wyjazdy zarówno pobytowe jak i wypoczynkowe realizowane bez przesiadek Dreamlinerem do Meksyku, Tajlandii, na Sri Lankę oraz na Kubę. Warto wspomnieć, że touroperator jako pierwszy na rynku podpisał w maju umowę z PLL LOT na realizowanie przelotów do tych krajów tym komfortowym samolotem. Kierunkiem, który na chwile obecną jest numerem jeden w sprzedaży, to tegoroczna nowość – Gambia. Turyści mogą wybierać spośród dwóch programów objazdowych oraz hoteli, które zlokalizowane są na wybrzeżu Atlantyku.

Wkrótce na rynku pojawi się kolejna oferta Rainbow Tours zawierająca propozycje narciarskie oraz sylwestrowe.