Jak wybrać bluzy z nadrukiem, które będą skutecznie reklamować firmę?

bluza z kapturem

Działania reklamowe i wizerunkowe firmy powinny być prowadzone na wielu polach. Jednym z nich może być dystrybucja gadżetów reklamowych. Do tych najlepiej odbieranych przez klientów – aktualnych i przyszłych – należą ubrania reklamowe. A wśród nich wyróżniają się bluzy z nadrukiem, które są cenione dużo bardziej niż znakowane koszulki czy czapki z daszkiem. Podpowiadamy, jak dobrać bluzy, które będą skutecznie reklamować Twoją działalność.

Krój bluzy – modny czy funkcjonalny?

Bluzy to ubrania, których fenomen i popularność opiera się na wygodzie. To właśnie dzięki tej zalecie bluzę w szafie ma dziś niemal każdy. Przy wyborze reklamowej bluzy z nadrukiem powinieneś więc mieć to w pamięci.

Zazwyczaj najlepiej sprawdzają się funkcjonalne bluzy. Zwróć uwagę na model “kangurka”, gdzie na froncie bluzy znajduje się szeroka kieszeń. Do tego zazwyczaj dochodzi kaptur. To luźna stylistyka, która sprawdza się zwłaszcza na co dzień. Bluzy z nadrukiem tego typu zamówisz na https://sklep-logos.pl/bluzy-reklamowe-z-kapturem.

Do funkcjonalnych modeli należą również bluzy rozsuwane. To obecnie nieco modniejszy krój, a taka bluza nadaje się też do bardziej eleganckich stylizacji. Można z nich na przykład śmiało korzystać w biurach, w których nie ma sztywnego dress code’u.

Bluzy powinny być funkcjonalne lub modne, bo wtedy rośnie szansa, że obdarowane nimi osoby będą z nich regularnie korzystać. A tylko wówczas reklama będzie skuteczna.

Materiał – jakość ma znaczenie

Mechanizm związany z otrzymywaniem prezentów jest prosty. Trafione i drogie sprawiają, że dobrze zapamiętujemy tego, kto je wręczył. Tanie i nieprzydatne po czasie wzbudzają negatywne wrażenia lub co najwyżej uśmiech politowania. Jeśli więc zależy Ci na dobrych skojarzeniach z firmą – a to przecież podstawa – bluzy z nadrukiem rozdawane klientom muszą być wykonane z materiału dobrej jakości.

Szukaj więc bluz, w których przewagę mają włókna bawełniane. Są przyjemniejsze w dotyku, nie wywołują podrażnień na skórze. Oczywiście nie musisz zupełnie unikać syntetyków. Jeśli jednak Twoim reklamowym gadżetem nie są ubrania sportowe, poliester czy elastan powinny stanowić tylko domieszkę.

Liczy się też gramatura materiału. Solidne bluzy powinny się wyróżniać gramaturą około 300 g/m2.

Nadruk – rodzaj, wielkość, lokalizacja

Duży wpływ na skuteczność przekazu reklamowego ma znakowanie bluzy. W końcu to właśnie ono jest samą reklamą, a odzież jedynie jej nośnikiem. Najczęstszym wyborem jest logo firmy, czasami uzupełnione hasłem reklamowym.

Do loga trzeba dobrać odpowiednią metodę znakowania, która przeniesie je na materiał. Przy wyborze techniki należy wziąć pod uwagę rodzaj materiału. Jeśli zamawiasz duży nakład ubrań, budżetowym rozwiązaniem będzie sitodruk. Przy niewielkich zakupach zdecyduj się raczej na druk cyfrowy DTG. Najbardziej elegancki jest z kolei haft komputerowy, ale nie pozwala na odwzorowanie najmniejszych elementów.

Jaką wielkość powinien mieć wzór? Z punktu widzenia reklamodawcy – jak największą. Z perspektywy użytkownika – jak najmniejszą. Potrzebny będzie kompromis, ale zdecydowanie nie powinieneś przesadzać z wielkością. Dobrze sprawdzi się niewielkie logo na lewej piersi. Jeśli wybierasz większe, najlepiej umieścić je na plecach bluzy.

Podsumowanie: jakie bluzy z nadrukiem wybrać do reklamowania firmy?

Bluzy z nadrukiem do reklamowania firmy powinny mieć funkcjonalny krój. Dobrze sprawdzą się modele z kapturem typu “kangurka” bądź rozpinane. Wybierz też ubrania z materiału dobrej jakości, o dużej gramaturze. Logo firmy lub hasło reklamowe najlepiej umieścić na piersiach bądź na plecach, ale nie przesadzaj z wielkością reklamy.