Kraków: bilety komunikacji miejskiej przez komórkę

0

W Krakowie można już kupować bilety komunikacji miejskiej za pomocą SkyCash – systemu płatności przez komórkę. Rozwiązanie działa już w blisko 30 miastach na terenie całej Polski, obejmując swoim zasięgiem zarówno mniejsze miejscowości, jak i duże aglomeracje, m.in. Poznań, Wrocław, Łódź, Warszawę i Trójmiasto. Korzystanie z aplikacji daje możliwość kupowania biletów w każdym miejscu, bez potrzeby szukania otwartego punktu sprzedaży czy dokonywania zakupu u kierowcy. Dużym udogodnieniem dla pasażerów jest też możliwość płacenia za bilety w ciężar karty płatniczej, co eliminuje konieczność pamiętania o regularnym zasilaniu konta.

– Władze samorządowe coraz częściej zauważają korzyści płynące z płatności mobilnych dla mieszkańców miast i regionów – mówi Dariusz Mazurkiewicz, dyrektor zarządzający SkyCash Poland S.A. – Takie rozwiązania, jak SkyCash ułatwiają nam życie każdego dnia. Oszczędzają czas, pieniądze i zmniejszają stres, na który narażeni jesteśmy we współczesnych miastach – dodaje Mazurkiewicz.

Bilety komunikacji miejskiej to już kolejna usługa SkyCash dostępna w Krakowie. Korzystając z aplikacji można też kupować bilety do Multikina, a od początku roku regulować należność za postój w strefach płatnego parkowania. System oferuje też szereg innych usług, jak przelewy na numer telefonu, wypłacanie gotówki z bankomatów, doładowania GSM czy płatności za domowe rachunki.

SkyCash

Czytaj również:  Przeciętny mieszkaniec Polski dysponuje niemal 48 proc. średniej siły nabywczej mieszkańców Europy