Marcin Klimkowicz nowym dyrektorem ds. rozwiązań lojalnościowych w Mastercard

0

1 września 2018 r. rolę dyrektora ds. rozwiązań lojalnościowych w polskim oddziale Mastercard Europe objął Marcin Klimkowicz. W swojej nowej roli będzie nadzorował program Priceless Specials w Polsce, odpowiadając za jego strategię rozwoju, rynkową ekspansję i za zapewnienie uczestniczącym w nim konsumentom przyjaznych i efektywnych narzędzi do korzystania z jego funkcji. Na nowym stanowisku Marcin Klimkowicz będzie raportować bezpośrednio do dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy, Bartosza Ciołkowskiego.

Marcin Klimkowicz Mastercard
Marcin KlimkowiczMastercard

Klimkowicz dołączył do zespołu Mastercard w 2015 r. jako menedżer ds. współpracy z detalistami-partnerami programu Priceless Specials. Od samego początku był zaangażowany we wprowadzenie programu na polski rynek oraz jego rozwój na dalszych etapach. Wraz z zespołem nawiązał współpracę ze zróżnicowanym gronem sieci detalicznych, które dołączyły do Priceless Specials, w tym z jednymi z najbardziej renomowanych marek na polskim rynku. Z kolei poprzez współpracę z uczestniczącymi w programie bankami – wydawcami kart Mastercard przyczynił się do umocnienia pozycji rynkowej Priceless Specials.

Marcin Klimkowicz ma 14-letnie doświadczenie zawodowe. Przed dołączeniem do Mastercard, pełnił różne funkcje w obszarach sprzedaży, marketingu oraz lojalności klienta. Pracował m.in. dla firm PAYBACK i Groupon, gdzie odpowiadał za rozwój, w tym pozyskiwanie nowych partnerów. Pracował także w British American Tobacco, gdzie po ukończeniu programu menadżerskiego, zajmował kilka stanowisk kierowniczych w działach marketingu, sprzedaży oraz zarządzania produktem. Marcin Klimkowicz ukończył studia magisterskie z ekonomii na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Priceless Specials jest jednym z naszych flagowych produktów, dzięki któremu łączymy siły banków i detalistów, aby konsumenci mogli czerpać dodatkowe korzyści z płacenia kartą. Znajomość rynku konsumenckiego i umiejętność tworzenia ekosystemu, w ramach którego sprawnie i owocnie współpracują różne strony, to kluczowe kompetencje na stanowisku menedżera nadzorującego ten program. Dlatego z pełnym przekonaniem powierzam Marcinowi to zadanie, ponieważ zdążył już pokazać, że to właśnie są jego mocne strony. Ponadto zna on Priceless Specials od podszewki i jestem pewien, że pod jego przewodnictwem nasza oferta lojalnościowa będzie się nadal bardzo dobrze rozwijać” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

Czytaj również:  Social Customer Care – jego rola i znaczenie