Na jaką pracę możesz liczyć za granicą?

0

Perspektywa rozwoju i stanowiska kierownicze – obok wysokich zarobków – to główne powody naszych wyjazdów do pracy. Już 2 miliony Polaków wyjechało za granicę.

Dwa miliony to tyle, ile osób mieszka w Warszawie. Znalazły one zatrudnienie w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz krajach skandynawskich.

W Niemczech nasi rodacy najczęściej opiekują się osobami starszymi. Są pielęgniarzami w szpitalach i ośrodkach pomocy. Pracują w branży budowlanej jako glazurnicy czy stolarze – mówi serwisowi InfoWire.pl Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj. „W Holandii natomiast zajmują się zbieraniem owoców i warzyw, a także pielęgnacją kwiatów” – dodaje.

Coraz więcej Polaków zna język angielski, dlatego w Wielkiej Brytanii łatwiej – niż w innych krajach – o stanowiska kierownicze. Dużo jest ofert pracy dla programistów. Zagraniczni pracodawcy wabią naszych specjalistów atrakcyjnym wynagrodzeniem, możliwością realizacji własnych projektów i wykonywania pracy zdalnej.

Młodzi ludzie, choć bez doświadczenia, wnoszą do przedsiębiorstwa dużo energii i świeżości. Niekonwencjonalnie podchodzą do rozwiązywania problemów. Pracodawcy szukają osób otwartych na nowe wyzwania, ciekawych świata i branży, w której pracują.

Czytaj również:  Najpierw demontaż rynku pracy, później wzrost dziury w FUS. Ciąg dalszy ukraińskich perturbacji