Pierwsza gra Exit Plan Games zadebiutuje już jutro w Early Access

Xbox One gry gracz

Pierwsza produkcja ambitnego, doświadczonego studia Exit Plan Games –
Bang-On Balls: Chronicles zadebiutuje już jutro w Early Access na platformie Steam. Gra będzie dostępna w cenie 12.5 EUR/ 15 USD.

Exit Plan Games to studio założone przez Damiena Monniera oraz Jose Teixeirę – doświadczonych gamedeweloperów, którzy pracowali m.in. przy produkcjach CD Projekt RED – Wiedźminie 3 oraz Cyberpunku 2077. Wraz z zespołem tworzą gry, których głównym wyróżnikiem ma być przystępność:

– Chcemy tworzyć gry, w które każdy może zagrać, a przede wszystkim dobrze się bawić. Ludzie mają obecnie coraz mniej czasu, dlatego chcemy tworzyć proste, dynamiczne produkcje, które nie wymagają wielogodzinnych treningów i tłumaczenia niuansów rozgrywki. Te wartości świetnie przedstawia Bang-on Balls: Chronicles, która zadebiutuje już jutro – tłumaczy Jose Teixeira, współzałożyciel i Art Director Exit Plan Games

Gra jest połączeniem trójwymiarowej platformówki z elementami arcade’owej walki, co na myśl przywodzi takie tytuły jak chociażby Crash czy Spyro, a bohaterami gry są tytułowe kulki, reprezentujące poszczególne nacje. Premiera Bang-on Balls: Chronicles odbędzie się we wczesny, który będzie trwał przez około 2 lata – twórcy podkreślają, że długość Early Access, będzie w dużej mierze zależała od feedbacku zebranego od graczy.

Gracze wersji wczesnego dostępu nie zobaczą jeszcze całej gry – obecnie produkcja zawiera około 1/4 docelowej zawartości. W dzień premiery Steam Early Access, w Bang-on Ball: Chronicles będzie dostępny etap osadzony w kulturze wikingów, a co za tym idzie gracze wezmą udział w dynamicznych walkach, korzystając z interesujących przedmiotów – broni, narzędzi użytkowych, czy też elementów wyróżniających avatary użytkowników. – kończy Jose Teixeira

Przypominamy, że spółka jest w trakcie przekształcenia formy prawnej na spółkę akcyjną. Gdy tylko ten proces się zakończy, Exit Plan Games chce rozpocząć proces wejścia na NewConnect, który wg prognoz, powinien zostać zakończony jeszcze w tym roku.