Pierwszy krok do otwarcia chińskiego rynku

0

Mamy dziś obfitujący w wydarzenia dzień w Azji. Trochę pozytywnych danych na temat produkcji zostało ujawnionych zarówno w Chinach, jak i Japonii, ale są one tylko wisienką na torcie. Chiny właśnie otworzyły swój, wart 9 bilionów dolarów, rynek papierów dłużnych dla zagranicznych kupców za pośrednictwem Hong Kongu. Teraz każdy, kto chce kupić chińskie obligacje może to zrobić nawet jeżeli nie jest obywatelem Chin. Jest to duża zmiana w kierunku otwarcia chińskich rynków dla globalnych inwestorów.

W Japonii, nastrój nie jest już tak uroczysty. Premier Shinzo Abe poniósł porażkę w wyborach lokalnych w Tokio i najprawdopodobniej będzie musiał dokonać pewnych zmian w rządzie w najbliższej przyszłości, aby umocnić swoją pozycję. Polityka premiera Abe jest jednym z głównych powodów, dla których japoński jen był tak słaby w ciągu ostatnich kilku lat.

Po wprowadzającym w zakłopotanie zwycięstwie Theresy May w wyborach przedterminowych z ubiegłego miesiąca, łagodniejszy Brexit wydaje się być oczywisty. Minister finansów, Philip Hammond, wprowadzi nas dziś w jego istotne szczegóły. Czuje on dużą presję przed wyborami, ponieważ ma on, w przeciwieństwie do innych, łagodne podejście do Brexitu. Teraz, gdy opinia publiczna, również jest za łagodniejszym Brexitem, jego pozycja nieco się umocniła.

GBPUSD_03_07_2017Duże firmy, które bardzo bały się opuszczenia UE, teraz mogą czuć się spokojniejsze po bardziej spokojnych wypowiedziach ministra, zwłaszcza po tym, co pokazał Bank Anglii w zeszłym tygodniu. Para GBP/USD naciska na swój psychologiczny punkt oporu 1.3000. Pod niewielkim wpływem Brexitu, funt jest teraz o wiele tańszy, niż ktokolwiek mógłby sobie to wyobrazić dwa lata temu. Obecnie, za pośrednictwem Banku Anglii, który chce umocnienia funta oraz z rządem, który nie chce jego gwałtownego spadku, niewielkie wyłamanie może mieć przed sobą długą drogę.

Czytaj również:  Rynek obligacji nie poddaje się presji, ale czy po raz kolejny da zarobić inwestorom?

Ethereum_03_07_2017BTC_03_07_2017BTC_03_07_2017Wygląda na to, ze zarówno Bitcoin, jak i Ethereum znalazły się w komfortowym przedziale cenowym. Przyglądając się ich analizie technicznej, możemy zauważyć kilka formujących się trójkątów na rynkach. Tego typu wzór zazwyczaj oznacza, że przedział cenowy będzie nadal zmniejszał się, aż w końcu będzie zmuszony się wyrwać. Na przykład, Litecoin miał wczoraj małe przełamanie, które bardzo szybko przerodziło się w ogromny wzrost. Przy braku podstawowych informacji, te techniczne ruchy są niezwykle istotne dla handlujących w pozycjach krótkoterminowych.

Mati Greenspan, Starszy Analityk Rynków eToro