Pożyczki dla firm z krótkim stażem

0

Pożyczki dla firm z krótkim stażemMłodzi przedsiębiorcy nie mają lekko, chyba że dysponują odpowiednią gotówką. Nawet świetny pomysł i dobry biznesplan mogą skończyć w teczce na dnie szuflady, czekając na lepszy czas, jeśli brakuje środków na rozpoczęcie bądź początkowe wydatki związane z działalnością. W ostatnich latach przybywa małych, jednoosobowych działalności, niestety wiążą się one z dużym ryzykiem i część nie dożywa drugich, a czasem i pierwszych urodzin. Dlatego banki niezbyt chętnie pożyczają pieniądze osobom, które prowadzą działalność od kilku tygodni czy miesięcy. Na szczęście obok pożyczek pozabankowych dla osób prywatnych dynamicznie rozwija się sektor pożyczek pozabankowych dla przedsiębiorców. Pożyczkę można otrzymać zaraz po zarejestrowaniu działalności. Gdzie?

Ograniczona oferta banków

Jaki musisz mieć staż, by dostać kredyt? To zależy od banku. Jedne są bardziej liberalne, a inne bardziej zachowawcze. Najczęściej jest to magiczne 12 bądź 24 miesiące. Magiczne, bo w tym czasie upada najwięcej firm. Więc, jeśli uda Ci się zaczarować rzeczywistość i przejść na plusie przez pierwsze dwa lata, to śmiało możesz iść do banku. Jedyne co może nieco utrudnić życie, to ilość papierów, które trzeba złożyć wraz z wnioskiem.

Pozabankowe pożyczki dla firm- formalności przez internet?

W przypadku pożyczek pozabankowych sytuacja wygląda nieco inaczej niż przy kredytach bankowych. Jest znacznie mniej formalności, choć to też zależy kwoty pożyczki. Są kredyty dla firm, które mają stanowić niewielki zastrzyk gotówki, w kwocie do 10-20 tys. zł, ale są i takie, które oferują do 150 tys. zł bez zabezpieczenia hipoteką. A przy hipotece nawet do 500 tys. zł. To, jakie dokumenty należy złożyć i jak długo trwa rozpatrzenie wniosku, a w końcu, ile to wszystko będzie kosztowało zależy od kwoty pożyczki, kondycji finansowej firmy, okresu spłaty. Kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych można otrzymać bez wychodzenia z domu. Pozabankowe pożyczki dla firm działają na podobnych zasadach jak chwilówki, najczęściej wystarczy dowód osobisty i złożenie wniosku, ewentualnie wyciąg z rachunku firmowego.

Małe pożyczki dla firm od pierwszego dnia działalności

Samo założenie działalności nic nie kosztuje, można to zrobić również przez internet. Jenak początkowe, zaplanowane koszty często okazują się wyższe i pojawia się pytanie, skąd wziąć pożyczkę, gdy dopiero działalność została zarejestrowana? Takie firmy jak Aasa czy Boss Pożyczka są skłonne udzielić finansowania osobie, która dopiero co zarejestrowała działalność. W zasadzie wystarczy, by firma działała 1 dzień, by złożyć wniosek. Nie są wymagane dokumenty potwierdzające zarejestrowanie działalności, dokumenty księgowe, zabezpieczenie czy poręczenie. Maksymalna kwota pożyczki to 20 tys. zł, a okres spłaty trzy lata. Formalności załatwiane są online, nie musisz nawet wstawać z fotela. Kolejną marką, która oferuje pożyczki dla młodych przedsiębiorców jest Profi Credit. Maksymalna kwota pożyczki to 25 tys. zł, ale osoby, które prowadzą firmę od niedawna, mogą liczyć tylko na 6 tys. zł.

Do 150 tys dla firm z półrocznym stażem

Aforti Finance to firma, które oferuje znacznie wyższe kwoty, ale działalność musisz prowadzić minimum od sześciu miesięcy i konieczne są obroty na rachunku firmowym. Do wniosku konieczne jest dołączenie: zaświadczeń z ZUS-u i US. Firma oferuje pożyczki gotówkowe i hipoteczne. Te pierwsze w kwocie do 150 tys. zł, zaś te drugie do nawet pół miliona złotych. Okres spłaty pożyczki gotówkowej to 36 miesięcy, a hipotecznej do 60 miesięcy. Niestety formalności nie da się załatwić przez internet. Umowa podpisywana jest w miejscu prowadzenia działalności, po wcześniejszym umówieniu się z pracownikiem firmy.

Jak widać, niewielką kwotę pożyczki, przedsiębiorca otrzyma bez większych formalności. Schody zaczynają się, gdy jego potrzeby są znacznie większe nić kilkanaście tysięcy złotych. Więcej informacji w tematyce kredytów dla firm i pokrywania kosztów inwestycji znajdziesz na tej stronie.