QubicGames S.A. w drodze na rynek NewConnect

0

QubicGames S.A., Spółka zajmująca się produkcją gier przeznaczonych na konsole oraz gier mobilnych, złożyła już wniosek o wprowadzenie swoich akcji do obrotu na rynku NewConnect. Emitent podpisał również umowę na wydanie gry „Geki Yaba Runner DX” przeznaczonej na platformę Nintendo 3DS na rynkach azjatyckich.

Oferta publiczna akcji serii C obejmowała łącznie 2,5 mln szt. akcji: 500 tys. akcji w Transzy Małych Inwestorów i 2 mln akcji w Transzy Dużych Inwestorów. QubicGames S.A. dokonała przydziału wszystkich oferowanych akcji w Transzy Małych Inwestorów, a poziom redukcji zapisów ukształtował się na poziomie 64,53%. Z kolei w Transzy Dużych Inwestorów przydzielonych zostało 1,6 mln akcji. Cena emisyjna akcji serii C wynosiła 2,00 zł, co przy przydziale 2,1 mln szt. akcji pozwoliło Spółce pozyskać łącznie 4,2 mln zł. Środki zdobyte przez QubicGames S.A. zostaną wykorzystane do produkcji nowych gier oraz ich promocji. Spółka zamierza także rozwijać portal B2B AdoptMyGame oraz Program Independers.

Zarząd Spółki jest bardzo zadowolony z poziomu emisji oraz zainteresowania, jakim cieszyły się akcje QubicGames S.A. Sumarycznie, zapisy na obie transze akcji przekroczyły liczbę 3 milionów akcji. Środki pozyskane z emisji pozwolą nam na realizację kluczowych projektów Spółki – produkcję dwóch gier wieloplatformowych, w tym najważniejszej produkcji w tym roku Robonauts, produkcję gier mobilnych, promocję i wydawanie gier oraz komercjalizację portalu AdoptMyGame. Dzięki środkom z emisji chcemy również podtrzymać dynamiczny rozwój naszego zespołu oraz w perspektywie roku stworzyć trzy niezależne zespoły produkcyjne.” – mówi Jakub Pieczykolan, Prezes Zarządu Spółki QubicGames S.A.

QubicGames S.A. podpisała umowę z Circle Entertainment na wydanie gry „Geki Yaba Runner DX” przeznaczonej na platformę Nintendo 3DS w Japonii, Korei Południowej i Chinach, w tym także na Tajwanie i w Hongkongu. Produkcja ta zostanie wydana w modelu Premium, a planowany termin jej debiutu na rynkach azjatyckich został przewidziany na 4 kwartał 2016 roku. Emitent posiada już duże doświadczenie we współpracy z Circle Entertainment w zakresie wydawania gier na platformę Nintendo 3DS, bowiem oba podmioty kooperowały przy wcześniejszych produkcjach QubicGames S.A. na rynku japońskim. Spółka zamierza także wydać w 2016 r. grę „Geki Yaba Runner DX” w Europie, Ameryce Północnej i Południowej bezpośrednio przy współpracy z Nintendo of Europe i Nintendo of America. Produkcja ta jest platformową grą typu runner o wysokim poziomie trudności, silnie angażującym gracza. Oferuje ona ponad 140 unikalnie zdesignowanych poziomów na minimum 10 godzin rozgrywki.

Czytaj również:  Skanery 3D znajdują coraz więcej zastosowań. Wykorzystywane są zarówno przy budowie metra, jak i w smartfonach