SkyCash, system płatności przez komórkę, nawiązał współpracę z Getin Bank

0

Dzięki SkyCash, posiadającemu status autoryzowanego integratora płatności kartowych, klienci Getin Bank otrzymali dostęp do rozwiązań funkcjonujących w ramach inicjatywy MasterCard Mobile. To wygodny sposób na kupowanie komórką biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, bezgotówkowe parkowanie i korzystanie z wielu innych, ułatwiających codzienne życie usług.

SkyCash, system płatności przez komórkę, nawiązał współpracę z Getin Bank, udostępniając usługę bezpiecznego łączenia numerów telefonów z kartami płatniczymi. Rozwiązanie funkcjonuje w ramach MasterCard Mobile – platformy integrującej różne rozwiązania z obszaru płatności mobilnych. SkyCash pełni w niej rolę partnerskiego systemu oraz Service Managera, czyli autoryzowanego integratora płatności kartowych MasterCard. Oznacza to, że firma spełnia wszystkie standardy organizacji płatniczych w zakresie bezpieczeństwa przechowywania danych kartowych użytkowników

Dla klientów Getin Bank współpraca między firmami oznacza możliwość używania kart płatniczych do transakcji realizowanych za pomocą telefonów komórkowych u wszystkich partnerów MasterCard Mobile. Po aktywacji rozwiązania wystarczy zainstalować w komórce wybraną aplikację i dokonać płatności w saldo swojej karty, zatwierdzając transakcję indywidualnym kodem mPIN. Systemy działające w ramach platformy umożliwiają m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, bezgotówkowe regulowanie należności za parkowanie, wypłacanie gotówki z bankomatów czy płatności za domowe rachunki. Wygodnym przewodnikiem po świecie płatności mobilnych jest oficjalna aplikacja MasterCard Mobile, prezentująca możliwości poszczególnych rozwiązań.

– Wierzymy, że usługi, które świadczymy jako Service Manager przyczynią się do popularyzacji bezpiecznego łączenia numerów telefonów z kartami płarniczymi, a tym samym zwiększą świadomość Polaków w obszarze możliwości, jakie dają płatności mobilne w ramach MasterCard Mobile – powiedział Dariusz Mazurkiewicz, Prezes Zarządu SkyCash Poland S.A. – Rozwiązanie, które wdrożyliśmy w Getin Bank to przykład na to, jak prosta może być symbioza banków z płatnościami mobilnymi – dodaje Mazurkiewicz.

***
SkyCash
SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowej, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina oraz gier i treści elektronicznych, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi oraz płatności w Internecie i punktach handlowych. Do SkyCash można zaprosić posiadacza każdego spośród 40 mln numerów telefonów komórkowych zarejestrowanych w Polsce. W 2011 roku SkyCash zdobył prestiżowe wyróżnienie w kategorii „Innowacyjny Start-Up / Technostarter”, w ramach II edycji konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Czytaj również:  Technologia zmienia branżę handlową. W sklepach przyszłości nie będzie kas, a w zakupach będzie pomagał wirtualny doradca