Urządzamy biuro w domu – na jakie artykuły biurowe postawić?

biuro

Praca zdalna z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Z tego też powodu wiele osób interesuje się efektywnym urządzaniem małego biura we własnym domu. Oprócz wygodnego fotela i biurka niezbędne okażą się także liczne akcesoria i artykuły biurowe, które ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków. Na jakie warto postawić? Podpowiadamy.

Długopisy, ołówki i pisaki

Niezbędnym wyposażeniem każdego stanowiska pracy są różnego rodzaju artykuły piśmiennicze. Zawsze powinniśmy mieć pod ręką co najmniej ich kilka. Jeśli długopis przestanie pisać to w rezerwie musi być inny, który go zastąpi. Nawet jeśli większość notatek prowadzimy elektronicznie za pomocą komputera, to jednak niektóre mniej lub bardziej istotne informacje dobrze jest osobno rozpisać na podręcznej kartce.

Teczki oraz segregatory

Urządzając biuro w domu warto zadbać o porządek wszystkich przechowywanych tam dokumentów. Jeśli chodzi o artykuły biurowe to niezastąpionym wyposażeniem półek okazują się pojemne segregatory. Nawet jeśli nie dysponujemy dużą ilością papierowych dokumentów to mimo to warto kupić ich kilka, najlepiej w odróżniających się kolorach. Pozwoli to intuicyjnie grupować sprawozdania, rachunki, akta osobowe i pozostałe papierowe pisma w sposób, który ułatwi wykonywanie pracy.

Na półkach i w biurku warto także przechowywać najpotrzebniejsze dokumenty w łatwo dostępnych teczkach, które możemy zabrać ze sobą na przykład na spotkanie służbowe. Te najtańsze są wykonane ze zwykłej tektury. Jeśli jednak szukamy dobrej jakości to warto zaopatrzyć się w teczki zrobione z wytrzymałych tworzyw sztucznych. Są one najczęściej nieprzezroczyste i dostępne w szerokiej gamie barw.

Przyborniki

Klasyczne przyborniki pozwalają zachować estetykę i porządek na biurku. Te najprostsze modele to po prostu metalowe, siatkowe koszyczki. Można w nich przechowywać długopisy, ołówki, nożyczki, zszywacze i wszelkie inne akcesoria, które chcemy mieć na wyciągnięcie ręki. Natomiast te bardziej rozbudowane modele cechują się najczęściej wysoką estetyką wykonania. Dobrze wyglądają zarówno bez wyposażenia, jak i wraz z nim.

Przy wyborze konkretnego przybornika warto kierować się przede wszystkim jego wymiarami. Niektóre z nich posiadają dwie warstwy – w jednej przechowujemy niewielkie przedmioty w postaci ołówków i długopisów, a w drugiej jest miejsce na duże dokumenty, teczki, a nawet książki. Droższe modele przyborników posiadają wbudowaną delikatną wyściółkę z miękkiego materiału, która chroni zawartość przed uszkodzeniami.