Wyniki Agility w II kwartale 2016 r.

0
Agility

Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2016 roku. Przychody netto firmy wyniosły ponad 355 mln USD (107 mln KD*) i wzrosły o 4 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 roku. W tym okresie Agility odnotowało ogólny przychód w wysokości ponad 1,02 mld USD (309 mln KD).

W drugim kwartale 2016 roku zysk netto, osiągnięty przez Agility, wyniósł blisko 50 mln USD (15 mln KD) i był o 11 proc. wyższy w porównaniu z 2. kwartałem ubiegłego roku. Z kolei zysk operacyjny (EBITDA) osiągnął poziom 96,2 mln USD (29 mln KD) i wzrósł o 12 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2015 roku.

„Ten rok rozpoczęliśmy bardzo dobrze i nadal udaje się nam utrzymać wysoki poziom wzrostu. Mimo coraz silniejszej konkurencji i większych wyzwań ze strony rynku usług logistycznych, stale odnotowujemy zyski w ramach działań Global Integrated Logistics. Jest to możliwe dzięki temu, że wiemy jak podnosić naszą efektywność, poprawiać wydajność, utrzymywać dyscyplinę finansową oraz coraz lepiej dostosowywać się do warunków rynkowych i potrzeb klientów” powiedział Tarek Sultan, CEO Agility. „Firmy działające w ramach grupy Agility kontynuują wzrost, gdyż potrafią skutecznie wykorzystać niezwykłe możliwości pojawiające się na rynkach wschodzących i nieustannie doskonalą wydajność wszystkich operacji.”

Agility Global Integrated Logistics (GIL) i Agility Infrastructure

Przychody Agility Global Integrated Logistics (zintegrowane rozwiązania logistyczne) w 2 kwartale 2016 roku wyniosły ponad 773 mln USD (233 mln KD). Z kolei firmy działające w ramach grupy Agility Infrastructure (usługi związane z obsługą logistyczną, m.in. zarządzanie nieruchomościami, obsługa lotnictw, masowe składowanie i transport paliw) osiągnęły przychód w wysokości blisko 265 mln USD (80 mln KD) i wzrosły o 12 proc. w porównaniu do 2. kwartału ubiegłego roku.

„Umiarkowane prognozy gospodarcze na ten rok, podane przez Światową Organizację Handlu (WTO), nadal mają wpływ na rynek usług spedycyjnych. Agility GIL udało się jednak osiągnąć rekordowy wzrost wolumenu w najważniejszych dla niej sektorach spedycji morskiej i lotniczej, które rozwijają się mimo słabszej sytuacji ogólnej. Rosnący popyt na usługi logistyki kontraktowej na rynkach wschodzących, gdzie Agility od wielu lat utrzymuje wiodącą pozycję, w połączeniu z poprawą wyników z działalności spedycyjnej i zwiększoną dyscypliną w działaniu, umożliwiły GIL zwiększenie marży” dodał Tarek Sultan.

Agility w Polsce

Również w Polsce po drugim kwartale 2016 roku Agility odnotowało bardzo dobre wyniki, osiągając wzrosty na poziomie dwucyfrowym we wszystkich obszarach działalności – spedycji morskiej, lotniczej i drogowej.

„Przez cały czas intensywnie się rozwijamy, wzmocniliśmy nasz zespół i rozszerzyliśmy portfolio naszych usług spedycyjnych, m.in. oferujemy połączenia kolejowe z Chinami. Cieszymy się z osiągnięcia tak dobrych wyników, to efekt pracy całego zespołu, jego dużego zaangażowania i profesjonalizmu” powiedziała Karolina Gasińska-Byczkowska, Branch Manager Agility Logistics w Polsce.

Podsumowanie

„Choć otoczenie rynkowe stawia przed nami duże wyzwania, szczególnie w przypadku komercyjnej działalności logistycznej, Agility stale poprawia swoje wyniki finansowe, rozwijając portfolio firm działających w ramach grupy Infrastructure i jednocześnie dokonując przekształceń w ramach działalności GIL” powiedział Tarek Sultan. „Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania naszych udziałowców, klientów i pracowników. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za wsparcie, którego nam udzielają.”

* KD – dinar kuwejcki