Synthos zostanie europejskim liderem w produkcji EPS

Synthos-sa.jpg

O kupnie spółki Synthos S.A. informował na początku maja br. Wówczas doszło do porozumienia z INEOS Enterprises w sprawie sprzedaży INEOS Styrenics. Spółka dotychczas była liderem produkcji polistyrenu spienialnego (EPS) w Europie, oferując wysokiej jakości produkt dla przemysłu budowlanego i opakowaniowego.

„Cieszymy się, że transakcja, którą ogłosiliśmy kilka miesięcy temu została zatwierdzona przez właściwe instytucje. To kolejny etap realizacji naszej długoterminowej strategii i rozwoju firmy. Zakup INEOS Styrenics sprawi, że Synthos staje się liderem produkcji w kolejnym obszarze przemysłu chemicznego. Poszerzanie portfela produktów i zwiększenie mocy produkcyjnych sprawiają, że Synthos umacnia swoją pozycję znaczącego gracza na rynku chemicznym nie tylko w Europie, ale i na świecie” – podkreśla Tomasz Piec, Wiceprezes Zarządu Synthos S.A., bezpośrednio nadzorujący transakcję zakupu INEOS Styrenics po stronie spółki.

Wraz z zakupem INEOS Styrenics, Synthos S.A. przejmie trzy zakłady produkcyjne, z których dwa z nich znajdują się w północnej Francji (Wingles i Ribécourt) a trzeci w Holandii (Breda). Dodatkowo w Bredzie funkcjonuje nowoczesne centrum technologiczne, w skład którego wchodzą specjalistyczne laboratorium badawcze oraz zakłady pilotażowe, w których testowane są innowacyjne produkty wdrażane przez spółkę.

Zakup INEOS Styrenics pozwoli Synthos S.A. na dostarczanie najwyższej jakości polistyrenu spienialnego (EPS) a także utrzymanie pozycji lidera produktów styropianowych wśród materiałów izolacyjnych.