CI Games zatrudnia Toma O’Connora, byłego starszego dyrektora Tencent Games

Marek Tymiński, prezes CI Games
Marek Tymiński, prezes CI Games

CI Games ogłosiło powołanie Toma O’Connora na stanowisko starszego wiceprezesa (Senior Vice President) ds. rozwoju. O’Connor ostatnio pracował w Tencent Games, gdzie pełnił funkcję starszego dyrektora ds. produkcji. Ściśle współpracując z kierownictwem studia, odegrał kluczową rolę w realizacji strategii i zarządzaniu zachodnimi studiami, w tym Sumo Group i Sharkmob, przyczyniając się do ich rozwoju.

Przed związaniem się z Tencent Games Tom spędził 15 lat w PlayStation, gdzie zarządzał zespołem studiów deweloperskich i partnerów dostarczających produkcje, w tym znaną i cenioną serię LittleBigPlanet, na należące do firmy platformy sprzętowe.

Do CI Games O’Connor dołącza jako kluczowy członek zespołu kierowniczego, raportujący bezpośrednio do prezesa spółki, Marka Tymińskiego. Tym samym będzie nadzorować i koordynować wewnętrzne i zewnętrzne studia firm CI Games i United Label, wliczając w to prace nad Project III i Project Survive, a także innymi tytułami. Jego mianowanie na to stanowisko ma kluczowe znaczenie w procesie strategicznej restrukturyzacji CI Games, ogłoszonej na początku roku.

Marek Tymiński, CEO CI Games, powiedział: „W imieniu zespołu kierowniczego i całej firmy chciałbym przywitać Toma w CI Games. Dołącza on do nas w naprawdę ważnym momencie. Nadal zwiększamy efektywność oraz jakość naszych tytułów w oparciu o optymalizacje biznesowe wprowadzone w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Pomoc Toma okaże się również nieoceniona w realizacji obranej przez firmę strategii, zakładającej przyszły rozwój naszych własnych IP.”

Tom O’Connor, starszy wiceprezes ds. rozwoju w CI Games, powiedział: „Chciałbym podziękować Markowi i reszcie zespołu za ciepłe przyjęcie w CI Games. Dostrzegam i doceniam mocne strony firmy oraz postępy, jakie poczyniła w realizacji założonych celów strategicznych. Mam jasną wizję tego, w jaki sposób mogę kierować jej strukturami produkcyjnymi, by wspólnymi siłami wprowadzić CI Games na kolejny poziom.”