Mikołaj przyszedł wcześniej w tym roku

forex giełda bańka

S&P 500 odbił się o 9 proc. od październikowego minimum. Rodzi się pytanie, czy sezonowa hossa Świętego Mikołaja przyszła wcześnie? Częściowo. Jesteśmy blisko naszego celu 4700 na koniec roku, ale cel na przyszły rok jest jeszcze wyższy: 5050. Ten efekt „Halloween” rozpoczyna sezonowo najsilniejsze sześć miesięcy w roku, zarówno inwestorzy planują nadchodzący rok, jak i firmy przedstawiają poglądy na nadchodzące 12 miesięcy. Istnieje również rotacja sektorów wrażliwych na wzrost, spośród których zwykle prym wiodą: uznaniowy konsument, towary, przemysł i technologia, a  od maja do października, defensywni liderzy tacy jak podstawowe produkty konsumenckie i opieka zdrowotna, pozostają w tyle.

WSPARCIE

Zyski w III kwartale uspokojone, wzrost o 41 proc. i 10 proc. w stosunku do prognozy. Marże zysku były bliskie rekordu. Mniejsza liczba przypadków zachorowań napędza PKB. NOWCast PKB Fed z Atlanty wynosi 8 proc. Prognozy inflacji i stóp procentowych uległy gwałtownej zmianie. Rynek już wycenił stawki na wzrost w czerwcu. Wykupy sięgają rekordowych 220 miliardów dolarów, zyski firmy rosną a w gotówce mają 7 bilionów dolarów w gotówce. Nowi inwestorzy detaliczni są stanowczy i ustanowili rekord alokacji kapitału.

PERSPEKTYWY

Rynki będą radzić sobie z ryzykiem związanym z pułapem zadłużenia i nominacją przewodniczącego Fed, podczas gdy dystans między niestabilnymi stałymi dochodami a rozluźnionymi akcjami jest łagodny. Widzimy dwukrotny konsensus 8 proc. wzrostu zysków w przyszłym roku, z ponad 4 proc. wzrostem PKB i stabilnymi marżami. Z wycenami powyżej długoterminowych poziomów, przy wciąż niskich rentownościach obligacji i big tech. hossa giełda

Ben Laidler, strateg ds.rynków globalnych w eToro