O czym pamiętać, a czego unikać, wybierając swoje biurko gamingowe?

komputer gaming

Niezależnie od tego, czy twoja przygoda z gamingiem dopiero się rozpoczyna, czy jesteś już zaprawionym w bojach graczem, potrzebne ci odpowiednie biurko gamingowe. Oczywiście liczy się w dużej mierze estetyka, ale twoją uwagę powinny zwracać przede wszystkim ergonomiczne meble. Kompletny zestaw to połączenie dopasowanego do osoby fotela z biurkiem gamingowym. 

Biurko gamingowe – dlaczego wybór jest tak ważny?

Biurka gamingowe to meble niezbędne zarówno dorosłym, jak i tym nieco młodszym graczom. Wiele osób jednak podchodzi do tego typu zakupów z dużą rezerwą, swoją uwagę koncentrując przede wszystkim na dobrym sprzęcie komputerowym. Warto jednak pamiętać, że biurko gamingowe ma ogromne znaczenie nie tylko dla samej wygody podczas gry, lecz także zdrowia kręgosłupa. Spędzanie codziennie wielu godzin w pozycji siedzącej może przyczynić się do poważnych problemów zdrowotnych, jeśli nie zadbasz o to, aby meble zapewniały ciału maksymalny komfort, stabilne oparcie i zachęcały do utrzymania prawidłowej postawy.

Oczywiście wygląd mebla także nie jest bez znaczenia. Nowoczesne biurka gamingowe występują w dużej liczbie modeli, dzięki czemu masz możliwość wyboru najbardziej odpowiadającego ci pod względem estetyki rozwiązania. Ponadto, meble te cały czas ewoluują, dostosowując się do nowoczesnych trendów meblarskich. Dobrze dobrane biurko do gry może stanowić przy okazji osobę wnętrza, podkreślającą jego charakter.

Biurko regulowane – liczy się rozmiar

O prawidłową postawę ciała zadbać powinieneś na kilka sposobów. Przede wszystkim biurko powinno być dostosowane do wzrostu osoby przy nim pracującej czy grającej. Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli ci stworzyć najlepsze warunki zarówno do nauki, pracy, jak i zabawy, jest biurko z regulacją wysokości. Dzięki takiemu rozwiązaniu przy danym meblu może pracować i grać kilka osób, a każda z nich będzie mogła dostosować wysokość mebla do swoich potrzeb. Takie biurko to także świetne rozwiązanie dla dziecka. Gamingowe biurko dziecięce może dzięki regulacji wysokości rosnąć razem z dzieckiem.

Niezależnie od tego, czy biurko przeznaczone jest wyłącznie do gry i zabawy, czy też do pracy lub odrabiania lekcji, powinno mieć ono również odpowiednio duży blat. Muszą się bowiem na nim zmieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Do gamingu potrzeba z reguły znacznie więcej miejsca. Na blacie zazwyczaj musi zmieścić się kilka monitorów, klawiatura, mysz oraz inne akcesoria.

Dobrym rozwiązaniem będzie także biurko gamingowe wyposażone w mediaport, a więc urządzenie, które porządkuje przewody oraz inne urządzenia wejściowe. Wysuwany panel ułatwia podpięcie pada czy słuchawek. Zero plączących się kabli, braku miejsca, jest za to wejście dla sprzętu dostępne na wyciągnięcie ręki. Mediaport w biurkach gamingowych na gniazda zasilające VGA, RCA, HDMI, RJ45, USB, Audio.

Wysoka jakość materiałów, czyli jaka?

Wysokość blatu to jednak nie jedyny parametr, na który warto zwrócić uwagę. Kluczowa jest także możliwość wyboru materiału, z którego blat ten powinien zostać wykonany. Niezależnie, czy mowa o biurku gamingowym, do prac domowych czy home office, blat musi być wytrzymały. Najlepszym rozwiązaniem wydają się proste blaty wykonane z płyty wiórowej – wiórów drzewnych sprasowanych w wysokiej temperaturze, które są wyjątkowo trwałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Najwyższej jakości blat z płyty wiórowej

Blaty z płyty wiórowej to świetny wybór do każdego biurka. Mają one ogromny wpływ również na wygląd mebla. Wybór możliwych kolorów okleiny jest bardzo szeroki. Do tego masz możliwość wyboru, czy blat będzie miał klasyczne, proste narożniki, czy też zdecydujesz się na bardziej nowoczesną wersję z zaokrąglonymi bokami. W jednym i drugim przypadku możesz liczyć na blat o grubości prawie 20 cm i obrzeże ABS chroniące przed uszkodzeniami. Wersja z zaokrąglonymi bokami to rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć, jeśli mowa o biurku dziecięcym. Rozwiązanie to sprawdzi się jako mebel do odrabiania prac domowych, zabawy i nauki.

Stelaż dopasowany do potrzeb każdego dziecka – biurko z regulacją wysokości

Biurko dziecięce powinno być przez nas szczególnie uważnie wybierane. Niezależnie, czy kupujesz mebel, który ma służyć przede wszystkim do nauki, czy też masz już w domu małego miłośnika gamingu, koniecznie uważnie przyjrzyj się rozwiązaniom dostępnym na rynku. Trwały, stabilny stelaż umożliwiający regulację wysokości, odpowiednio szeroki i odporny na uszkodzenia blat, w końcu zaokrąglone boki, które zwiększają bezpieczeństwo i chronią przed wypadkiem to ważne kryteria oceny. Biurko regulowane, które proponuje np. Fly-Desk.com, to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala dostosować rozmiar biurka tak w pionie, jak i poziomie, zapewniając tym samym brak konieczności częstej wymiany mebla. Takie biurko dziecięce rośnie razem z maluchem, cały czas zapewniając odpowiednie warunki do pracy. Bardzo ważne jest to, że dzięki regulacji wysokości cały czas dziecko może mieć mebel, który dba o jego właściwą postawę.