Klabater nawiązał współpracę z warszawską szkołą filmową i zapowiedział grę “Najlepszy miesiąc życia”

gra gry gaming

NAJLEPSZY MIESIĄC ŻYCIA (“Best Month Ever”) ukaże się na PlayStation 4/ 5, Xbox One i Series X/S, Switch, oraz na PC. Klabater odpowiedzialny jest za globalne wydanie gry oraz przygotowanie i wydanie adaptacji konsolowej.

Najlepszy Miesiąc Życia to pełna emocji i zwrotów akcji opowieść o samotnej matce, Louise i jej synu Mitchu. Bohaterka – młoda kelnerka samotnie wychowująca dziecko, pewnego dnia dowiaduje się, że jest śmiertelnie chora. Postanawia wyruszyć w podróż przez USA i odnaleźć ojca chłopca i rozliczyć się ze swoją trudną przeszłością.

W grze poruszane są ważne tematy związane z odpowiedzialnością, przemijaniem i wychowaniem. Najlepszy Miesiąc Życia to niezwykła gra stworzona przez zespół doświadczonych developerów i młodych filmowców związanych z Warszawską Szkołą Filmową pod kierownictwem weterana branży – Macieja Szcześnika (CD Projekt Red, 11Bit).

W grze da się od razu wyczuć klimat w stylu filmów z lat 60tych i 70tych. Szata graficzna, kolorystyka, kompozycja kadru, przekonujące postacie, mocne zwroty fabularne – wszystko tu jest – mówi Michał Gembicki, Joint CEO w Klabaterze. – Znajdą tu coś dla siebie i miłośnicy gier pokroju Life is Strange, ale i fani obyczajowych seriali telewizyjnych jak “Cudowne Lata”. Jednak tym, co stanowi o wyjątkowości Najlepszego Miesiąca Życia jest świetnie pokazana relacja matki i syna. 

Nie przejmuj się tym, że dzieci nigdy cię nie słuchają, Bądź czujny, bo ciągle cię obserwują!

Życie nigdy nie rozpieszczało Louise. Samotna matka, każdego dnia walczy, aby związać koniec z końcem. Pewnego dnia dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chora, i że został jej miesiąc na zabezpieczenie przyszłości jedynego syna – Mitcha. Postanawiają więc oboje rzucić wszystko i wyruszyć w drogę, aby spędzić ten ostatni miesiąc życia razem.

W grze ciekawie ukazano dwie perspektywy – część wydarzeń odbywa się w latach 60-tych, a części innych faktów dowiadujemy się z retrospekcji i wspomnień dorosłego już Mitcha. Na tej podstawie gracz podejmie decyzję i zbuduje charakter Louise, oraz weźmie odpowiedzialność za to, na kogo wyrośnie Mitch.

“69’ to był dziwny rok. Rok…”

Wspólna podróż Louise i Mitcha odbywa się w szalonych lat 60-tych. Wybory jakich dokonują zmienią ich życie oraz przyszłość małego Mitcha. Tłem ich historii będą podzielone politycznie Stany Zjednoczone, społeczne nierówności oraz kwitnąca kontrkultura Dzieci Kwiatów.

Najlepszy Miesiąc Życia (”Best Month Ever” zostanie wydany przez Klabater na PC, Xbox One/Series X, PlayStation 4 i 5 oraz Switch.