Oszczędzaj łagodnie i długoterminowo

oszczednosci

Jeżeli jesteś w posiadaniu oszczędności lub też planujesz wdrożyć w życie plan oszczędzania zainteresuj się kontami oszczędnościowymi – radzą analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl. Redakcja przygotowała zestawienie obecnie najlepszych kont do efektywnego oszczędzania.
Konta oszczędnościowe to doskonałe uzupełnienie szerokiej gamy produktów służących do gromadzenia pieniędzy. Ich podstawowymi zaletami są m.in. atrakcyjne oprocentowanie (nawet 3 i więcej procent), stały dostęp do ulokowanej kwoty (klient w dowolnym momencie może wypłacić pieniądze) oraz bezpieczeństwo (zgromadzone na nich środki podlegają ochronie BFG). Niestety obecne niskie stopy procentowej przekładają się na wysokość średniego oprocentowania kont oszczędnościowych, które na chwilę obecną nie przekracza poziomu 1,50 proc. w skali roku.
Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych

Wykres pochodzi z www.comperia.pl

Na podstawie parametrów wybranych przez użytkowników Fast50Club – w ramach przeprowadzonej ankiety – analitycy Comperia.pl przeanalizowany dostępne na rynku oferty banków i wybrali te najlepsze dla kwoty 1000 zł oszczędności.

Najlepsze konta oszczędnościowe wg Comperia.pl
Bank Nazwa oferty Oprocentowanie Maksymalna kwota wpłaty Wymagane konto
Orange Finanse Konto oszczędnościowe 3,50% 10 000 zł tak
BOŚ Konto oszczędnościowe EKOprofit 3,25% 50 000 zł tak
Idea Bank Konto Zośka 3,00% 100 000 zł tak
Idea Bank Konto Zyskowne (aktywny klient) 2,80% 10 000 zł tak
Bank BPH Pracowite Konto Oszczędnościowe (dla posiadaczy konta Maksymalnego) 2,75% 50 000 zł  tak
BGŻOptima Konto BGŻOptima (nowe środki) 2,70% 100 000 zł nie
Bank Millennium Konto oszczędnościowe na nowe środki 2,70% 50 000 zł tak
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Obecnie najlepsze konto oszczędnościowe znajdziemy w Orange Finanse. Rachunek, o którym mowa jest oprocentowany na 3,50 proc. w skali roku i można na nim ulokować kwotę do 10 tys. złotych. Niestety, aby móc cieszyć z tak atrakcyjnych warunków konieczne jest posiadanie w Orange Finanse konta osobistego.

Drugie miejsce przypadło rachunkowi EKOprofit w BOŚ Banku. Jego oprocentowanie wynosi 3,25 proc. w skali roku, a można je uzyskać pod warunkiem posiadania ROR wraz z kartą debetową w tej instytucji. Dodatkowo, należy pamiętać o zasilaniu go kwotą w wysokości min. 1 tys. zł. Co ciekawe, na powyższym rachunku można ulokować 50 tys. zł.

Podium zamyka konto oszczędnościowe ZOŚKA w Idea Banku. Rachunek ten posiada oprocentowane na 3 proc. w skali roku i można na nim ulokować nawet 100 tys. zł. Niestety, rozwiązanie to wymaga od klienta założenia konta osobistego.

Poza podium znalazły się rachunki oszczędnościowe w Banku Millennium, BGŻOptima, Banku BPH oraz Idea Banku. Ich oprocentowanie przyjmuje wartości z przedziału 2,70 – 2,80 proc. w skali roku i można na nich ulokować duże pieniądze (wyjątkiem jest Idea Bank). Bank BPH i Bank Millennium chętnie przyjmą od klienta sumę w wysokości 50 tys. zł, a BGŻOptima nawet 100 tys. zł. Trzeba tylko zaznaczyć, że te dwie ostatnie instytucje akceptują wyłącznie nowe środki.

Oprocentowanie najlepszych kont oszczędnościowych znacznie przewyższa średnią rynkową. Niestety, w większości przypadków, aby móc się cieszyć z tak atrakcyjnych warunków konieczne jest spełnienie dodatkowych wymagań w postaci otwarcia ROR lub ulokowania w danym banku zupełnie nowych środków.