Sii zatrudnia już 700 osób w Gdańsku

0

inzynierowie przy pracy SiiSii, drugi największy pracodawca IT w Polsce Północnej zatrudnia 700 osób w samym Trójmieście. Gdański oddział w ciągu roku planuje zatrudnić 100 kolejnych programistów. W całej Polsce w Sii pracuje 2 300 inżynierów. Spółka właśnie rozpoczyna rekrutację do nowych międzynarodowych projektów informatycznych. Oprócz trójmiejskiego rynku pracy Sii przyciąga do Gdańska specjalistów z całej Polski. Oferuje pakiety relokacyjne i pomaga w przeprowadzce.

Sii zwiększa zatrudnienie. W związku z rozwojem firmy i ekspansją zagraniczną Sii poszukuje kolejnych specjalistów. Jak poinformował dyrektor zarządzający Sii Gdańsk, Michael Desmurs – W ciągu 12 miesięcy powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy dla ekspertów IT. Nowozatrudnieni będą realizować projekty dla naszych klientów – globalnych graczy z branży finansowej i zagranicznych domów mediowych. Nasze plany  zakładają, że w ciągu 5 lat w Sii Gdańsk będzie pracować 1100 osób.

Na pracę w Sii mogą liczyć przede wszystkim doświadczeni programiści .NET, ASP.NET, Java, PHP, Python, Magento, C++, czy technologii mobilnych jak Xamarin. Poszukiwani są również specjaliści DevOps. Powstaną także nowe wakaty dla testerów automatycznych i manualnych. Do zespołów poszukiwani są również kierownicy projektów, analitycy i Scrum Masterzy. Również osoby z 2-3 letnim doświadczeniem w programowaniu mogą liczyć na posadę.

– Pomimo tego, że jesteśmy ogromną firmą, to Sii nie jest stereotypową korporacją. Stawiamy na relacje i luźną atmosferę w pracy. Naszym atutem są różnorodne projekty, które realizujemy na prawie wszystkich kontynentach, dlatego w Sii nie ma czasu na nudę. W Sii umożliwiamy rozwój kariery od programisty, aż po architekta systemów, dostęp do wielu technologii oraz pracę w dojrzałym zespole agile’owym – mówi Alicja Sawicka, Kierownik Działu Rekrutacji i HR.

Wiosną 2017 Sii Gdańsk przeniesie swoje biuro do powstającego najwyższego wieżowca w Trójmieście – Olivia Star w Olivia Business Centre. Nowa siedziba jest projektowana na wzór gigantów z Doliny Krzemowej. Pracownicy zajmą powierzchnię 6 tys. m kw. W nowym miejscu pracy oprócz pomieszczeń biurowych nie zabraknie licznych atrakcji, których nie powstydziłby się Google, czy Facebook jak np. zjeżdżalnia łącząca piętra.

Czytaj również:  MWC19: Web 3.0 oparte na blockchain zrewolucjonizuje internet. Powstają przeglądarki gotowe na internet jutra oraz pierwsze smartfony z łańcuchem bloków

Sii Polska należąca do francuskiej grupy Sii Groupe notowanej na giełdzie w Paryżu posiada 8 biur w największych miastach w kraju – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach. Zatrudniając 2 300 inżynierów spółka ma znaczący wkład w prężnie rozwijający się rynek nowych technologii w Polsce.