Transfery kadrowe i awanse w MCI Capital

Tomasz Czechowicz
Tomasz Czechowicz. / Managing Partner, Fund Manager MCI

Nowymi partnerami inwestycyjnymi w MCI zostali Paweł Sikorski i Tomasz Mrozowski, zaś menedżerem inwestycyjnym – Wojciech Degórski. Michał Górecki awansował na stanowisko starszego partnera inwestycyjnego.

Paweł Sikorski, MCI Capital
Paweł Sikorski, MCI Capital

Paweł dołączył do zespołu jako nowy partner inwestycyjny, który skupi się na sektorach e-commerce, marketplace i Consumer SaaS oraz będzie wspierał rozwój MCI na wybranych rynkach zagranicznych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe, głównie w private equity, venture capital oraz bankowości inwestycyjnej. W swojej karierze Paweł doradzał i realizował wiele transakcji fuzji i przejęć oraz spółek giełdowych o wartości ponad 1 mld zł. Przed dołączeniem do MCI Paweł pracował w Enterprise Investors, Citigroup i BBI Capital, był współzałożycielem funduszy venture capital Protos i Protos Next. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Tomasz Mrozowski, MCI Capital
Tomasz Mrozowski, MCI Capital

Tomasz to nowy partner inwestycyjny, który skoncentruje się na sektorach cleantech, mobility i infrastruktury cyfrowej. Będzie również odpowiedzialny za inwestycje w Europie Południowo-Wschodniej (Grecja, Rumunia, Bułgaria). Tomasz spędził ostatnie siedem lat realizując projekty M&A o łącznej wartości 20 miliardów złotych w ramach grupy PLAY/Iliad w obszarze infrastruktury i telekomunikacji. Tomasz spędził również 8 lat w BCG, gdzie pomagał przekształcać, integrować i poprawiać efektywność firm w wielu sektorach. Tomasz studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Copenhagen Business School oraz KAIST Business School.

Wojciech Degórski, MCI Capital
Wojciech Degórski, MCI Capital

Wojciech dołączył do MCI jako nowy menedżer inwestycyjny, który będzie wspierał spółki portfelowe funduszu w ich dalszym rozwoju oraz nowe procesy inwestycyjne. Przed przyjściem do MCI Wojciech pracował w warszawskim biurze 3TS Capital Partners, gdzie zapewniał wsparcie analityczne dla inwestycji w spółki z sektora technologicznego oraz współpracował bezpośrednio z zarządami spółek portfelowych przy budowie i wdrażaniu strategicznych inicjatyw biznesowych. Wojtek jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie z tytułem magistra finansów i rachunkowości.

Michał Górecki, MCI Capital
Michał Górecki, MCI Capital

Michał awansował na stanowisko starszego partnera inwestycyjnego. Michał koncentruje się na sektorach food, travel, fintech, proptech, omnichannel oraz inwestycjach MCI w eSky, Travelata, MarketFinance i Papaya Global. Przed dołączeniem do MCI Michał był odpowiedzialny za rozwój biznesu, zarządzanie portfelem i strategie wyjścia w tzw. family office o dużej wartości netto oraz pracował przy doradztwie w zakresie fuzji i przejęć. Michał ma również bogate doświadczenie operacyjne, pełniąc funkcje CEO i CFO. Michał ma kwalifikacje FCCA i jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

– Warunki rynkowe oceniamy jako bardzo atrakcyjne, dlatego poszerzamy i wzmacniamy zespół inwestycyjny. MCI ma unikalny model działania „deal-by-deal carry” i strategię inwestycyjną skoncentrowaną na lokowaniu 30-100 mln EUR na transakcję w segmencie technologii i wykupów cyfrowych. To wszystko stwarza idealne warunki do rozwoju kariery i odniesienia sukcesu przez profesjonalistów z branży private equity – mówi Tomasz Czechowicz, partner zarządzający MCI.