Vivid Games zapowiada nową grę własnej produkcji

0
analizy raporty

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Vivid Games konsekwentnie rozszerza portfolio gier. Zombie Blast Crew to pierwsza z zapowiedzianych na ten rok dużych premier. Tytuł trafi do globalnej dystrybucji w III kwartale na platformach iOS oraz Android.

„Zombie Blast Crew” jest spin-offem wydanej w 2018 roku gry Space Pioneer, która do tej pory została pobrana blisko 3 mln razy, uzyskując od graczy bardzo wysokie oceny.

– Produkcja Zombie Blast Crew jest znacznie szybsza i wielokrotnie tańsza w porównaniu z produkcją nowego, oryginalnego tytułu. Gra bazuje na sprawdzonych, dopracowywanych przez blisko rok mechanizmach monetyzacji i zawierać będzie rozwiązania zaimplementowane dotychczas w Space Pioneer. Nowa tematyka umożliwi dotarcie do szerszej grupy docelowej. –  komentuje Remigiusz Kościelny – Prezes Vivid Games.

 „Zombie Blast Crew” to strzelanina osadzona w realiach apokalipsy Zombie. Tytuł zaoferuje możliwość rozgrywki w trybach wieloosobowych i survivalowych, turnieje, listy rankingowe oraz kampanię jednoosobową. Do dyspozycji graczy będzie system klas postaci, szeroki wybór broni, wyposażenia oraz umiejętności z możliwością wielostopniowego ulepszania a także crafting.

W 2018 roku gry z naszego portfolio trafiły do ponad 22 mln graczy. To dobry wynik, jednakże tegoroczne oczekiwania są znacznie wyższe – zarówno w zakresie ilości pobrań jak i monetyzacji. Spin-offy, takie jak Zombie Blast Crew umożliwiają zwiększenie zasięgu, dając jednocześnie pewność w zakresie monetyzacji, natomiast gry hyper-casual przy zachowaniu wysokiego potencjału komercyjnego umożliwiają szybkie testowanie wielu konceptów przy niewielkich inwestycjach na każdy z nich – podkreśla Kościelny.

Czytaj również:  PGE postawi farmy fotowoltaiczne na gruntach PKP. Trwa poszukiwanie odpowiednich terenów