CEO Vivid Games kupuje 5 mln akcji od byłego Prezesa Zarządu Spółki

Piotr Gamracy, Prezes Vivid Games
Piotr Gamracy, Prezes Vivid Games

Spółka otrzymała zawiadomienia o transakcji na 5 mln akcji, od Piotra Gamracego – obecnego Prezesa Zarządu Vivid Games, oraz Jarka Wojczakowskiego, założyciela i wcześniejszego CEO. Były Prezes sprzedał obecnemu, większość posiadanych przez siebie akcji Vivid Games. Operacja może wydawać się zaskakująca, jednak obie strony dostrzegają jej korzyści i wyrażają w ten sposób dużą wiarę w spółkę.

„Jestem związany z Vivid Games nie tylko jako akcjonariusz, ale przede wszystkim jako założyciel. Mimo braku bezpośredniego zaangażowania w działalność organów, los spółki i jej przyszłość pozostają dla mnie, osobiście, ważne. Pakiet akcji, który posiadałem był na tyle duży, że postanowiłem podzielić się nim z Piotrem. Wierzę, że wzmocnienie jego związku ze spółką będzie korzystne, zarówno dla Spółki jak i dla mnie, jako akcjonariusza” – podkreśla Jarosław Wojczakowski, jeden z założycieli Vivid Games.

“Bardzo doceniam propozycję Jarka. Zawsze myślał w pierwszej kolejności o dobru firmy, a ten gest jest tego najlepszym przykładem. Moje zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju Vivid Games nie zależy od tego jak duży pakiet akcji posiadam, jednak tak istotna zmiana mojego udziału w kapitale jest bardzo dobrze odbierana przez potencjalnych partnerów biznesowych. Dla nich to gwarancja tego, że zostanę ze spółką, wierzę w nią i będę walczył o jej wyniki, także jako akcjonariusz w dość ciężkich czasach dla branży gier wideo. Wiem, że może to przyspieszyć niektóre z prowadzonych rozmów” – dodaje Piotr Gamracy, CEO Vivid Games.

Po transakcji, Piotr Gamracy posiada blisko 16% udziałów w spółce.