LS Tech-Homes S.A. oczekuje wysokiej sprzedaży

0

LS Tech-Homes S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od czerwca 2012 r., liczy na dobre wyniki sprzedażowe w nadchodzących kwartałach. Emitent realizuje obecnie kilka znaczących kontraktów handlowych, które powinny przełożyć się na wysoką wartość przychodów i wykonanie założonych planów sprzedażowych.

 Jednym z istotniejszych projektów prowadzonych przez LS Tech-Homes S.A. w 2015 r. jest dostawa domów mobilnych wykonanych z magnezowych paneli kompozytowych MgO Green dla chorwackiego partnera handlowego – firmy Casa Mobile. W tym roku podmiot ten zamówił oraz odebrał 40 tego typu obiektów, a w przyszłym roku planowane jest dostarczenie 50 domów. Zamówione domy o powierzchni 30-40 m2 są wykorzystane jako domy na wynajem w chorwackich ośrodkach kempingowych, m.in. w okolicach Sibenika. Wysokie obłożenie obiektów oraz zadowolenie klientów z ich użytkowaniu sprawiło, że Casa Mobile zakłada rozbudowę swojej ofertę domów kempingowych do minimum 260 tego typu obiektów na wynajem w 2019 r. Zbudowane w technologii SIP domy znacząco przewyższają swoją charakterystyką konstrukcyjną i użytkową, a także standardem wyposażenia, domy kempingowe znajdujące się aktualnie w ofercie na rynku chorwackim.

„Spodziewaliśmy się, że oferta domów w wersji klasycznej, modularnej i mobilnej spotka się z zainteresowaniem klientów nie tylko na naszym kontynencie. Stąd też nasza inwestycja w hale z linią montażową do produkcji ścian, stropów i modułów przestrzennych, umożliwiających realizację zamówień dla dużych projektów takich jak np. Chorwacja, Angola czy obiekty wojskowe. Obecnie rozmawiamy również z partnerami z krajów skandynawskich na dostawę różnych rozwiązań obiektów mieszkalnych w tamtym rejonie. Liczymy także na pozytywne reakcje na naszą nową ofertę domów dla uchodźców i mieszkańców terenów katastroficznych. Lokalizacja hali do produkcji modułów domów na Północy kraju wybrana została właśnie dla usprawnienia dostaw naszych produktów drogą morską. Należy pamiętać, iż wszystkie tego typu projekty to duże i wieloletnie zamówienia, dlatego też trafna była podjęta decyzja o zwiększeniu naszych mocy produkcyjnych.” – komentuje Leszek Surowiec, Prezes Zarządu Spółki LS Tech-Homes S.A.

Czytaj również:  Lisiecki z PMPG Polskie Media przejmuje Inwestycje.pl

Bardzo ważne znaczenie dla wartości przychodów LS Tech-Homes S.A. w kolejnych latach oraz wypełniania założeń sprzedażowych będzie miał kontrakt budowy pierwszej partii obiektów do montażu przenośnych baraków wojskowych o przeznaczeniu mieszkalnym, sanitarnym, sztabowym, itp., którego wartość może sięgnąć 72 mln zł. Emitent jest członkiem Konsorcjum, które we wrześniu br. zawarło wstępne porozumienie odnośnie warunków tego kontraktu. Spółka opracowała także projekt oraz prototyp do prezentacji domów dla uchodźców. Zarząd LS Tech-Homes S.A. wiąże spore nadzieje z tym przedsięwzięciem z w związku z narastającym kryzysem imigracyjnym, które będzie zmuszał kraje do poszukiwania nowoczesnych i innowacyjnych form osiedlania imigrantów.