Fundacja Polska Przedsiębiorcza wybrała 7 najbardziej rokujących startupów z Mazowsza.

warsaw warszawa

W połowie grudnia odbył się półfinał Programu Akceleracyjnego dla startupów Przedsiębiorcze Mazowsze, w którym udział brało 15 zespołów, wyłonionych spośród 154 zgłoszeń z województwa mazowieckiego. Tym samym zostało podsumowane wiele tygodni pracy zespołów pod okiem doświadczonych trenerów i szkoleniowców. Obecni byli m.in. przedstawiciele samorządów, funduszy VC, korporacji. Galę otworzyło wystąpienie Michała Misztala, reprezentującego realizatora projektu Fundację Polska Przedsiębiorcza, który podsumował drogę jaką przebyło 15 zespołów, od czasu rekrutacji, poprzez szkolenia, konsultacje i mentoring. Potem nadszedł czas na prezentacje pomysłów biznesowych każdego z uczestników. Komisja oceniająca w składzie Grzegorz Wolff, Jacek Aleksandrowicz, Marta Diana Koziarska, Tomasz Marczuk oraz Sylwia Sztark w trakcie długich obrad, dokonała decyzji i ogłosiła, że do następnego etapu przeszło 7 pomysłów biznesowych.

Prezentujemy TOP 7, która weźmie udział w dalszym etapie i zaprezentuje się w finale Programu walcząc o zdobycie nagród pieniężnych na rozwój swojego pomysłu z budżetu województwa mazowieckiego o łącznej wysokości 35 tys. zł.

– Rossmed

Przenośna aparatura do pomiaru napięcia mięśni na powierzchni skóry za pomocą specjalnych elektrod (EMG). Aparatura ta za pomocą technologii Bluetooth transmituje dane na urządzenia mobilne (komputer, tablet, telefon). Produkt uzupełniony jest o dedykowaną aplikację służącą do treningu EMG biofeedback (trening z kontrolą stopnia napięcia mięśni wykorzystywany do rehabilitacji ruchowej). Aparatura ma na celu poprawę wydajności rehabilitacji ruchowej (badania wskazują nawet na 10 krotnie większą wydajność), zmniejszenie jej kosztów nawet o 80% i ułatwienie pacjentowi powrotu do pełnej sprawności. Aplikacja zachęca pacjentów, w szczególności dzieci do aktywności i zaangażowania w trening.

– ACRO Bike

System rowerów miejskich czwartej generacji bez stacji dokujących na abonament, który każdy może dopasować do swoich preferencji. W ofercie mają różne typy rowerów miejskich, a także rower elektryczny, a w najbliższej przyszłości planuje się wdrożenie hulajnogi elektrycznej. Czas leasingu usługi jest elastyczny, a użytkownik może rozwiązać umowę w dowolnym momencie. Posiadanie własnego jednośladu często wiąże się wieloma troskami takimi jak serwisowanie sprzętu czy obawa, że zostanie on skradziony.  ACRO Lease jest pierwszą tego typu usługą w Polsce i wpisuje się w trend idealnie dopasowanych do potrzeb użytkownika usług abonamentowych.

– Duer

Serwis internetowy Duer.pl to miejsce, gdzie można szybko i wygodnie zamówić zweryfikowanego, godnego zaufania fachowca – elektryka, hydraulika, złotą rączkę, ślusarza, itd. Innymi słowy jest to marketplace łączący gospodarstwa domowe ze sprawdzonymi specjalistami. Duer posiada również value proposition dla B2B – świadczy kompleksową obsługę techniczną („usterkowo-remontową”) obiektów takich jak lokale usługowe, biura czy spółdzielnie mieszkaniowe.

– Deali.io

Innowacyjna platforma umożliwiającą monetyzowanie posiadanych informacji w celach sprzedażowych i cross-sellingowych. Do określonych działań wprowadzamy mechanizm zachęt, m.in. do zapoznania się z ofertą, zakupu, rekomendowania ofert, przekazywania wartościowych informacji i współpracy. Platforma oparta jest na technologii blockchain oraz wykorzystuje zaawansowane algorytmy (AI) łączące przedsiębiorstwa i klientów.

– HeatMiner

Heatminer to pomysł na odzysk i ponowne wykorzystania ciepła z urządzeń elektronicznych wykorzystywanych do autoryzacji transakcji Blockchain. To projekt zbiornika posiadającego nowatorskie pędniki, pozwalające na cyrkulację oleju. Sprzęt ten wyciszy koparki kryptowalut i wprowadzi utracone energię cieplną do systemu ogrzewającego dom.

– Supply Chain Finance Optimization (SCFO)

innowacyjny fintechowy startup oferujący rozwiązanie optymalizacji finansowej, łączące firmy potrzebujące gotówki z tymi, które mają jej nadwyżkę, aby uwolnić miliardy złotych zablokowane w zobowiązaniach. Jest to rozwiązanie na którym zyskują obie strony – zarówno odbiorcy, jak i dostawcy w każdym łańcuchu dostaw. Prawdziwie unikalne podejście do rynku pozwala zaoferować każdemu kontrahentowi w łańcuchu dostaw dyskonto od ich należności w zamian za wcześniejszą płatność na żądanie. Jest to doskonała możliwość generowania zysku z nadwyżek gotówki odbiorców oraz posiadanych zobowiązań.

– CyberStudio

Aplikacja stworzona z myślą o firmach, które nie posiadają wewnętrznych zespołów zarządzania ryzykiem w IT. System nie tylko identyfikuje incydenty bezpieczeństwa, ale także wyświetla w czasie rzeczywistym wszystkie informacje istotne z perspektywy zapewnienia integralności, poufności i dostępności przetwarzanych danych. Umożliwia nadzór nad poziomem bezpieczeństwa systemów IT poprzez detekcję i analizę potencjalnych zagrożeń.

Obserwujemy, że ekosystem start upów na Mazowszu ciągle ewoluuje, pojawia się również coraz więcej szans dla pomysłodawców – będziemy śledzić losy finalistów akceleratora mazowieckiego.

www.przedsiebiorczemazowsze.pl