Human Capital Economy CEE Congress 2015

0

W dniach 7-8 października odbędzie się pierwsza edycja Human Capital Economy CEE Congress. Do Warszawy zjadą się eksperci z całej Europy Środkowo-Wschodniej, by dyskutować o problemach gospodarki europejskiej i roli kapitału ludzkiego w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Będzie to największe wydarzenie HR-owe i ekonomiczne w Polsce.

Human Capital Economy CEE Congress 2015Human Capital Economy CEE Congress to nowy, ważny punkt na mapie wydarzeń ekonomicznych w Polsce. Kongres stanowi platformę dialogu na temat kluczowych dla Europy wyzwań i okazją do wypracowania odpowiednich rozwiązań. Jak przekonują organizatorzy to wyjątkowe wydarzenie, bo po raz pierwszy koncentruje się na wykorzystaniu kapitału ludzkiego.

– Gospodarka Polski, ale także całej Europy Środkowo-Wschodniej ma przed sobą wiele nowych wyzwań. Postępujące zmiany w zakresie zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstw, zmiany społeczne czy problemy demograficzne, to czynniki wymagające dyskusji i wypracowywania nowych rozwiązań, które pozwolą gospodarce dynamicznie działać i rozwijać się. Wierzymy, że znaczącą rolę dla rozwiązania tych problemów i możliwości wzmocnienia przewagi konkurencyjnej gospodarek, stanowi umiejętne wykorzystanie kapitału ludzkiego. Dlatego tym obszarom poświęcone będą główne dyskusje podczas kongresu – mówi Tomasz Misiak, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Human Capital Economy CEE Congress.

W ramach Human Capital Economy CEE Congress odbędą się panele dyskusyjne, debaty oxfordzkie, a także prezentacje case-studies. W programie wydarzenia znalazły się tematy: Migracja jako wyzwanie zarządzania kapitałem ludzkim, Narodowe modele zarządzania – jako szansa na międzynarodowy sukces, Edukacja i kariera ludzi młodych, Polityka ekonomicznej państw i przedsiębiorstw.

W projekt zaangażowały się kluczowe osobistości z niemal wszystkich sektorów polskiej
i europejskiej gospodarki. m.in.: Prof. Jerzy Hausner, Pedro Pereira da Silva (Country Manager, Jeronimo Martins Polska), Grażyna Piotrowska-Oliwa (Prezes Zarządu, Virgin Mobile), Jarosław Sroka (Partner, CEED Institute), Adam Sawicki (Prezes Zarządu, T-Mobile Polska), Kinga Piecuch (Prezes Zarządu, SAP Polska), Tomasz Hanczarek (Prezes Zarządu, Work Service SA), i wielu innych ekspertów, polityków, liderów biznesu i praktyków zarządzania zasobami ludzkimi

Czytaj również:  Huawei chce być liderem polskiego rynku smartfonów. Wprowadza do sprzedaży pierwsze na świecie urządzenie oparte na sztucznej inteligencji

Na czele Rady Programowej Human Capital Economy CEE Congress stanęli między innymi:

Kongres odbędzie się w dniach 7-8 października w warszawskim hotelu Sheraton. Głównym Partnerem Strategicznym tego wydarzenia jest Work Service SA, a współorganizatorem
i Patronem Honorowym Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej. Do grona współorganizatorów włączyli się także Rzeczpospolita, CEED Institute i MMC Polska.