J.W. Construction Holding S.A. po I kwartale 2017 r.

0

W I kwartale 2017 roku sprzedaż lokali we wszystkich inwestycjach J.W. Construction utrzymała się na stabilnym i zgodnym z założeniami poziomie. Spółka znalazła nabywców na 401 lokali. To o 17% więcej niż w analogicznym okresie roku 2016, kiedy deweloper sprzedał 343 lokale. Przychody netto Grupy w analizowanym okresie były równe 74 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie prawie 25%. Natomiast zysk netto wyniósł 2,1 mln zł.

Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.
Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A.
Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich ocenia wyniki Spółki:

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku są odzwierciedleniem przekazanych mieszkań z inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, zakończonej w IV kwartale 2016 roku. W sumie w I kwartale przekazano 146 lokali. W następnych miesiącach będzie dużo więcej przekazań, głównie z kończonych w bieżącym roku inwestycji warszawskich (Bliska Wola, Zielona Dolina II) i Nowego Tysiąclecia w Katowicach, które łącznie obejmują prawie 1 500 jednostek. Oczywiście, będzie to miało znaczące przełożenie na przyszłe wyniki Spółki.

W I kwartale Grupa prowadziła budowę dużej liczby projektów na ponad 4 400 lokali. Ta pula tylko z realizowanych już budów stanowi potencjał do przekazań i tym samym możliwości rozpoznania ich w wyniku na najbliższe 3-4 lata. Niezależnie, na bazie posiadanego banku gruntów, Spółka planuje uruchomić nowe inwestycje na blisko 3 200 lokali.

Wykorzystujemy utrzymującą się dobrą koniunkturę na rynku nieruchomości oraz dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klientów i inwestorów. Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów intensywnie przygotowujemy kolejne inwestycje – jeszcze w 2017 roku planujemy rozpoczęcie realizacji projektów na około 2 000 lokali. Ponadto rozszerzamy naszą ofertę obiektów aparthotelowo-komercyjnych. Oprócz realizowanych już kolejnych etapów Woli Invest przy ul. Kasprzaka i zrealizowanego aparthotelu w Alejach Jerozolimskich, w planach są dwa następne projekty: przy ul. Pileckiego na warszawskim Ursynowie oraz przy ul. Spokojnej w Gdyni.

Jako Spółka znajdujemy się obecnie w bardzo dobrym momencie, co jest wynikiem przyjętej strategii. W trakcie budowy jest wiele inwestycji, poziom sprzedaży wszystkich projektów jest w naszej ocenie bardzo dobry i zgodny z naszymi planami, co ma przełożenie na bardzo zadawalające przepływy finansowe.

Istotnym wydarzeniem dla Spółki w I kwartale 2017 roku było pozyskanie finansowania i start budowy apartamentowca Hanza Tower w Szczecinie, nowoczesnego kompleksu ekskluzywnych apartamentów, powierzchni biurowych i komercyjnych. Posiadający 31 kondygnacji wieżowiec będzie najwyższym budynkiem w Szczecinie. Znajdzie się w nim prawie 500 apartamentów i penthouse’ów.

Czytaj również:  Małgorzata Szwarc-Sroka podsumowuje wyniki J.W. Construction za I kwartał 2018 roku

W I kwartale 2017 roku ruszyła także budowa ostatniego etapu osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach, składającego się z trzech wież na prawie 350 mieszkań. To kontynuacja atrakcyjnego projektu, który otrzymał tytuł Inwestycji na medal w kategorii: Osiedle Przyjazne Rodzinie i tym samym został uznany za najlepszą inwestycję mieszkaniową zrealizowaną w ciągu ostatnich dwóch lat na Śląsku.