Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna?

0

Czy pożyczka przez internet jest bezpieczna?Wiele mówi się obecnie o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą spotkać każdego z nas w internecie. Temat jest żywy szczególnie wówczas, gdy porusza się kwestie związane z bezpieczeństwem zaciągania pożyczek przez internet. Czy obawy sceptyków są w jakikolwiek sposób uzasadnione?

W branży pożyczkowej pozostało niewiele firm pozabankowych, które świadczą usługi stacjonarnie. Klienci stają więc przed koniecznością sięgania po wsparcie finansowe za pośrednictwem internetu. Rozwiązanie to ma oczywiście swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy obawiają się, czy kontaktowanie się z pożyczkodawcą wyłącznie elektronicznie jest w pełni bezpieczne.

Wszystko na odległość

Dziś w internecie możemy kupić niemal wszystko. Coraz więcej konsumentów zamawia w ten sposób zakupy do domu, płaci za bilety do kina czy opłaca rachunki. Wiele lat temu zauważyły to firmy pożyczkowe, które w niemal stu procentach skupiły się na działalności online. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć, aby móc cieszyć się dodatkową gotówką. Cały proces wnioskowania zaczyna się i kończy na stronie internetowej pożyczkodawcy – mowa o serwisach takich jak ratkomat.pl.

Jak starać się o pożyczkę?

Aplikując o zobowiązanie ratalne w pierwszej kolejności należy utworzyć konto na stronie danego podmiotu pożyczkowego. Następnie wybrać optymalną kwotę świadczenia i okres spłaty oraz wypełnić prosty wniosek. Już na tym etapie wszelkie wpisywane w formularzu dane są dokładnie zaszyfrowane, a dostęp do konta klienta zabezpieczony loginem i hasłem. Po przesłaniu wniosku bezpiecznym łączem odbiera go wykwalifikowany analityk. To od jego oceny zależy, czy wnioskodawca otrzyma pożyczkę. Na oficjalnej witrynie firmy można odnaleźć ponadto pliki z polityką prywatności czy regulaminem serwisu, w których zapewnia ona o swojej rzetelności i tym, że dane konsumentów nie wpadną w niepowołane ręce.

Błyskawiczna decyzja i pieniądze

Pożyczkodawcy dla zabezpieczenia własnych interesów sprawdzają informacje o kliencie w rejestrach dłużników BIG, KRD czy BIK, a czasami także proszą go o przekazanie dodatkowych dokumentów. Może chodzić m.in. o zaświadczenie o dochodzie lub ksero umowy o pracę, potwierdzające stabilność zatrudnienia. Jeśli firma pozabankowa nie ma żadnych przeciwwskazań do udzielenia pożyczki, decyzja zapada zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut. Tyle trwa także przesłanie środków na konto pożyczkobiorcy.

Oszczędność czasu

Zobowiązanie zaciągane online nie różni się swoją specyfiką od tego, które dawniej otrzymywało się w stacjonarnej placówce firmy. Najnowocześniejsza technologia zabezpieczeń sprawia, że klienci nie muszą obawiać się o swoje dane oraz pieniądze. Instytucje finansowe wydają rocznie miliony złotych, aby zapewnić konsumentom nie tylko ciekawe produkty, ale również bezpieczeństwo. Poza tym, wiele z nich posiada system powiadomień mailowych czy SMS-owych, dzięki któremu pożyczkobiorcy są informowani o każdym potencjalnym zagrożeniu. Wiele wskazuje więc na to, że pożyczki przez internet jeszcze nigdy nie były tak zabezpieczone, jak obecnie. Warto dodać, że najlepiej dbają o to duże i sprawdzone podmioty, które można znaleźć m.in. za pośrednictwem porównywarki pożyczek polecampozyczke.pl.