Firmy z sektora logistyki mogą liczyć na finansowanie w ramach funduszu Abris CEE Mid-Market III LP dysponującego aż 500 mln euro

inwestycja pieniądze

Aż 500 mln euro na wsparcie przedsiębiorców z naszego kraju i regionu, w tym średniej wielkości prywatnych podmiotów z branży logistycznej, pozyskał od międzynarodowych inwestorów Abris Capital Partners Ltd., niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, która obchodzi właśnie jubileusz 10-lecia obecności w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Zgodnie z przyjętą strategią, środki pozyskane w ramach trzeciego funduszu Abris CEE Mid-Market III LP zostaną zainwestowane w interesujące, głównie polskie firmy. Logistyka to jedna z trzech branż, obok logistyki e-commerce i rolno-spożywczej, która znajdzie się w kręgu szczególnego zainteresowania Abris Capital Partners Ltd. i może liczyć na znaczną część z pozyskanych 500 mln euro.

Mamy 500 mln euro do zainwestowania w ciekawe firmy. Zapraszamy do współpracy wszystkie podmioty działające w szeroko pojętej branży logistycznej, które wiedzą, że chcą się dalej dynamicznie rozwijać, ale czują, że brakuje im środków i doświadczenia, żeby to osiągnąć. Mogą na nas liczyć. Jesteśmy solidnym partnerem, gwarantującym odpowiednie zaplecze finansowe i merytoryczne. Potwierdzają to zrealizowane przez nas inwestycje i właściciele firm, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować.” – komentuje Wojciech Łukawski, Partner w Abris Capital Partners Ltd. odpowiedzialny za projekty z sektora logistyki.

Abris od 10 lat pomaga w tworzeniu z lokalnych, często rodzinnych firm, krajowych, a nawet międzynarodowych czempionów. Wartość zaangażowania finansowego Abris w takie podmioty to najczęściej 30-75 mln euro, z nastawieniem na zakup większościowego udziału w spółce. Czas zaangażowania w inwestycję wynosi średnio od 3 do 5 lat. Firmy takie korzystają zarówno z wniesionego przez Abris kapitału, jak i z unikalnego doświadczenia jego zespołu w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym.

„Jakie efekty przynosi współpraca z nami? Dobrym przykładem jest chociażby CARGOUNIT, spółka oferująca usługi ROSCO, czyli wynajmu taboru szynowego, głównie lokomotyw towarowych. Powstała w 2003 roku wraz z rozpoczęciem liberalizacji rynku przewozów towarowych. Przez wiele lat rozwijała się organicznie, własnymi siłami. Prawdziwy przełom nastąpił w 2014 roku. Od tego czasu zespół Abris pracuje wspólnie z założycielami CARGOUNIT. Postawiliśmy wtedy na szybką ekspansję, również poprzez przejęcia, dalszą profesjonalizację spółki i umocnienie jej pozycji na rynku. Dzięki temu CARGOUNIT jest obecnie zdecydowanie największą tego typu firmą w Polsce i jedną z sześciu największych w Europie. Aktualnie spółka może poszczycić się liczbą ponad 160 lokomotyw, z których korzystają przedsiębiorstwa transportowe, a założyciele chwalą sobie współpracę z Abris jako większościowym udziałowcem. – dodaje Wojciech Łukawski.

Fundusze Abris zrealizowały w ciągu minionej dekady ponad 20 inwestycji w Polsce i w Europie Środkowo – Wschodniej. Wśród spółek, które dynamicznie rozwijają się pod ich skrzydłami, znalazły się m.in. CARGOUNIT, największy niezależny operator wynajmu lokomotyw towarowych w Polsce i regionie, a także AAA Auto, aktualnie największa firma w Europie Środkowo – Wschodniej zajmującą się sprzedażą używanych samochodów.