Jak zadbać o bezpieczeństwo w magazynie?

0

Jak zadbać o bezpieczeństwo w magazynie?Sprawne funkcjonowanie magazynu to podstawa niezależnie od tego jaką działalność prowadzi dana firma. Odpowiednia organizacja miejsca pracy oraz procedur dla magazynierów ma znaczenie między innymi w przypadku ecommerce, firm handlowych, tradycyjnych sklepów oraz hurtowni.

Ogromnym błędem jest więc oszczędzanie na rozwiązaniach przeznaczonych dla tych pomieszczeń, szczególnie że inwestując pieniądze w porządne i funkcjonalne regały magazynowe na pewno szybko zauważy się różnice w wydajności pracowników.

Dlaczego wybór regałów do magazynu jest taki ważny?

Każdy regał znajdujący się w magazynie powinien zapewnić możliwość przechowywania odpowiedniej ilości towarów. W przeciwnym razie jego powierzchnia nie zostanie w pełni wykorzystana, co przekłada się na mniejszą funkcjonalność. Dodatkowo regały muszą być projektowane tak, aby pracownicy mogli z nich korzystać bez najmniejszych problemów. To jednak nie wszystko, bo nie można zapominać o bezpieczeństwie. Porządne regały powinny przede wszystkim być wystarczająco wytrzymałe, aby przy umieszczeniu na nich nawet cięższych towarów nie doszło do wypadku. Nawet najlepszym pracownikom magazynów zdarza się czasami nie przestrzegać informacji o maksymalnym obciążeniu półek, dlatego każdy regał powinien zostać dobrany tak, aby istniał pewien zapas w dopuszczalnym obciążeniu.

Jak sprawdzić czy posiadane regały są bezpieczne?

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom bezpieczne warunki w miejscu pracy, a w przypadku magazynów jest to szczególnie istotne ze względu na możliwość składowania ciężkich przedmiotów. Warto więc pamiętać o sprawdzaniu stanu znajdującego się w magazynie wyposażenia i zamówić regularne przeglądy regałów, dzięki czemu pracodawca otrzymuje pełny audyt potwierdzający bezpieczeństwo w magazynie lub zawierający ewentualne uwagi.

Regularne przeglądy regałów oraz ich serwis są zresztą wymagane obowiązującymi przepisami prawa, dlatego pracodawcy unikający takich działań mogą narazić się na nieprzyjemności. Zlecając natomiast przegląd doświadczonej firmie można mieć pewność, że w przypadku jakichkolwiek problemów lub niedopatrzeń wykonawca postara się je w miarę możliwości wyeliminować bez obciążania klienta wysokimi kosztami.

Regały dla wymagających klientów

Firmy, w których składują się naprawdę duże ilości towarów powinny natomiast zainteresować się specjalnymi regałami paletowymi. Umożliwiają one bezpieczne składowanie całych palet wraz z zawartością, co eliminuje konieczność ich każdorazowego składania oraz rozkładania. Atrakcyjne ceny na tego typu wyposażenie można znaleźć na stronie opisującej regały paletowe, więc warto sprawdzić tą ofertę aby móc skorzystać z najlepszej ceny.