KIGEIT: UE przyjęła dokument budowy sieci 5G

0

Świat oraz Unia Europejska przechodzą kolejne etapy rozwoju sieci teleinformatycznej – od sieci miedzianych, HFC, światłowodów, do sieci bezprzewodowych. Przy obecnych trendach, zaawansowaniu prac UE oraz potrzebie stworzenia nowej generacji sieci obsługującej ruch M2M (machine-to-machine), zakończy się to budową tzw. sieci 5G.

– Unia przyjęła dokument budowy sieci 5G jako wzorcowy – powiedział agencji eNewsroom.pl Stefan Kamiński, prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji KIGEIT – Dyskusja na temat projektu odbyła się w listopadzie zeszłego roku, gdzie sprawozdawcą dokumentu jest polski poseł – Michał Boni. Wymogiem będzie doprowadzenie budowy wszystkich bezprzewodowych stacji 5G, które będą się znajdować praktycznie przy każdym skrzyżowaniu  i na każdym budynku. Zadanie jest proste – należy kłaść światłowód jak najbliżej użytkownika końcowego i zakończyć to bezprzewodową stacją 5G – podsumował Kamiński.

Czytaj również:  Samo zwiększanie środków na ochronę zdrowia nie wystarczy. Inwestycje w sprzęt i kadry powinny być dokładniej planowane